Zalety rusztowań fasadowych

Firmy, które specjalizują się w remontowaniu wysokich budynków, muszą posiadać niezbędny sprzęt, który ułatwi im pracę. W związku z tym, przede wszystkim potrzebują rusztowania. Dzięki niemu bez problemu dostaną się w każde miejsce, niezależnie od wysokości, na której się znajduje. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego sprzętu, który różni się głównie sposobem montażu i materiałem, z którego jest wykonany.

Rusztowania z podestami

rusztowania fasadowe plettacPrym w sprzedaży wiedzie firma Plettac, która produkuje bardzo praktyczne i łatwe w użyciu konstrukcje. Często przy pracy na wysokości używane są rusztowania fasadowe. Mają one bardzo wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest uniwersalność. Można rozkładać je wokół różnych budynków, nawet takich, o skomplikowanym kształcie. Sprzęt ten posiada regulowane stopy, dzięki którym można układać go na niemal wszystkich podłożach, nie przejmując się przy tym ich nierównościami. Konstrukcja posiada wbudowane tzw. trzpienie, czyli kołki uchylne, które charakteryzują się tym, że same się zakleszczają. W ten sposób bardzo szybko można ją złożyć, ale też zdemontować, oczywiście bez użycia do tego specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu może być używana kilka razy w ciągu dnia, w różnych miejscach. Rusztowania fasadowe Plettac posiadają również podesty i poręcze, które ułatwiają pracownikom poruszanie się po nich. Długość pierwszych z nich waha się od 2,5 do 3 metrów. Jednak najważniejszy jest materiał, z którego są wykonane.

rusztowania fasadowe plettacZazwyczaj jest to drewno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamienić je na stal lub aluminium, które staje się coraz bardziej popularne. Oczywiście wszystkie elementy rusztowania są wcześniej ocynkowane ogniowo, dzięki czemu unika się rdzy. Reszta przedmiotów, które nie są wykonane ze stali, chroniona jest na inne sposoby, dostosowane do każdego materiału. Firma Plettac w każdej konstrukcji zastosowała pewną logikę montażową, która wyklucza możliwość pomyłki. W związku z tym nawet osoba niedoświadczona powinna poradzić sobie ze złożeniem całości bez większych problemów. Jednak najważniejszą zaletą jest możliwość stosowania ich niemal przy każdej pracy wysokościowej. Bardzo dobrze sprawdzą się przy budowie osiedli mieszkaniowych, tak samo, jak przy ocieplaniu domu jednorodzinnego, czy oklejaniu bilbordów.

Wybór odpowiedniego rusztowania jest bardzo ważny. Należy skupić się przede wszystkim na jego uniwersalności. W ten sposób nie trzeba zaopatrywać się w kilka konstrukcji, tylko w jedną, która będzie mogła zostać użyta w wielu pracach. Oczywiście nie wolno zapominać o bezpieczeństwie pracowników, którzy są najważniejsi w całym procesie.