katarina-laubega.pl

Chcąc zaoszczędzić podczas remontu, można zdecydować się na samodzielny montaż drzwi wewnętrznych. W przeciwieństwie do zewnętrznych nie jest to takie trudne. Wiedza o tym, jak prawidłowo zamontować drzwi, przyda się też podczas sprawdzania, czy ekipa remontowa prawidłowo wykonała swoje zadanie. Dobrze zamontowanie drzwi nie otwierają się i nie zamykają samoczynnie, gdy zostawi się je uchylone.

Poprawny montaż drzwi

montaż drzwi w świdnikuW przypadku drzwi zewnętrznych możliwa jest regulacja, natomiast źle obsadzone drzwi wewnętrzne trzeba wstawiać jeszcze raz. Kwestia montażu komplikuje się, gdy chodzi o drzwi zewnętrzne. Od prawidłowego montażu zależy bowiem nie tylko bezpieczeństwo domowników, ale też jakość izolacji termicznej – tą drogą potrafi uciec znaczna ilość ciepła. Pierwszym krokiem podczas montażu jest przygotowanie otworu. Musi on mieć odpowiednią szerokość. Drzwi zewnętrzne montuje się przed położeniem podłogi – należy uwzględnić jej wysokość. Kolejny etap to dokładne sprawdzenie drzwi. Jeśli posiadają one jakieś defekty, lepiej zauważyć je przed zamontowaniem. Ościeżnicę umieszcza się w połowie grubości ściany. Zapobiega to uciekaniu ciepła na styku ściany i drzwi. Podczas montażu zakłada się ościeżnicę razem z drzwiami, które po dopasowaniu należy wystawić. Profesjonalny montaż drzwi w Świdniku realizują doświadczone ekipy.

montaż drzwi świdnikŚwidnickie salony z drzwiami posiadają własnych specjalistów, którzy zajmują się montażem drzwi, ale zwykle można to też zlecić ekipie remontowej lub budowlanej. Ościeżnicę w otworze drzwiowym unieruchamia się za pomocą klinów. Następny etap wymaga wywiercenia w ościeżnicy otworów, przez które wprowadza się śruby oraz kołki. Przestrzeń między ścianą, a ościeżnicą wypełnia się przy pomocy pianki montażowej. Powinna ona posiadać odpowiednie parametry. Piana powinna zasychać przez przynajmniej 24 godziny. Następnie można usunąć nadmiar pianki za pomocą ostrego noża. Połączenie i wszystkie powstałe szczeliny należy starannie zabezpieczyć przy pomocy silikonu, co zapewni lepszą szczelność. Przed zamontowaniem skrzydła na ościeżnicy, konieczne jest przykręcenie zawiasów.

W sytuacji, gdy mimo prawidłowego montażu ościeżnicy skrzydło nie przylega idealnie lub samoczynnie się porusza, można dokonać regulacji. Wykorzystuje się do tego specjalne klucze. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy drzwi dobrze przylegają do uszczelki. Ma to wpływ na izolację akustyczną oraz termiczną. Istotne znaczenie ma także wybór i montaż odpowiedniego rodzaju progu, który chroni drzwi przed zaciąganiem wilgoci.