Zalety dwustronnych materacy

Jak wiadomo wybór odpowiedniego materaca zależy od indywidualnej decyzji osoby, która będzie na nim spać. Jednak przed zakupem materaca warto mieć chociażby minimalną wiedzę na temat dostępnych modeli i trendów. Aktualnie jednym z największych hitów jest materac dwustronny. Czym on się charakteryzuje? Materac dwustronny różni się od zwykłego materaca jednostronnego tym, że wykończony jest z dwóch stron.

Co dają nam dwustronne materace?

dwustronne materace - sklep onlineBudowa obu materacy jest podobna, ponieważ zarówno materace jednostronne jak i dwustronne mogą mieć rdzeń wykonany z pianki lub sprężyn. Rdzeń, który znajduje się w środku materaca odpowiada głównie za komfort spania właściciela. Wyżej, tuż nad rdzeniem, znajdują się następne warstwy materaca. W materacach dwustronnych każda warstwa umieszczana jest po dwóch stronach. Właśnie dzięki temu osoba używająca materac ma możliwość odwrócenia go na drugą stronę i korzystania z niej, gdy wcześniejsza nie daje już takiej wygody. Materac dwustronny posiada szereg innych zalet, które przemawiają za jego zakupem. Przede wszystkim taki materac daje możliwość wypróbowania różnych stopni twardości i późniejszego wybrania jednego w sam raz dla siebie. Przykładowo, można zakupić materac, który z jednej strony jest twardy, a z drugiej średnio-twardy i zdecydować, na której stronie lepiej nam się śpi.

dwustronne materace - sklep onlineMożna również wybrać materac o dwóch wykończeniach – na przykład pianki i maty kokosowej. Dodatkowe pokrowce typu lato-zima wykonane z bawełny chłodzącej ciało oraz wełny z właściwościami ogrzewającymi sprawią, że spanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Dzięki temu materac sprawdzi się dobrze na każdą porę roku i nie będzie konieczności zakupowania dodatkowych kołder czy koców. Ogromną zaletą materacy dwustronnych jest to, że starczają na dłuższy czas niż zwykłe, jednostronne modele. Jedna strona materace może być używana nawet przez sześć miesięcy, co oznacza, że materac spokojnie może być używany przez cały rok. Standardowe materace często należy wymienić wcześniej, w szczególności gdy jest się alergikiem. Ponadto, na materacu dwustronnym można zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Materace o dwóch stronach oprócz wielu zalet, takich jak wysoka jakość i oszczędność pieniędzy posiadają jedną, dobrą cechę – są dostępne w wielu miejscach. Wystarczy dobrze rozejrzeć się i popytać znajomych o dwustronne materace – sklep online jest najczęściej polecanym miejscem do tego zakupu. Warto zatem przejrzeć oferty dostępne w internecie i wybrać materac w sam raz dla siebie. Producencie gwarantują zadowolenie.