Zakup zlewozmywaka granitowego

Granit jest materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz. Jest on bowiem wykorzystywany między innymi do produkcji płytek elewacyjnych, płytek podłogowych, parapetów. Jednakże to nie jedyne jego przeznaczenie – coraz częściej możemy spotkać się także ze zlewozmywakami wykonanymi z granitu. Zaczynają one cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem, ponieważ charakteryzują je bardzo dobre parametry techniczne.

Parametry zlewów granitowych

zlewozmywak granitowy z bateriąCzego zatem możemy oczekiwać po takim granitowym zlewie? Po pierwsze – wyjątkowa wytrzymałość. Kruszywo granitowe mieszane jest w odpowiednich proporcjach (najczęściej 80 do 20) ze specjalnymi dedykowanymi żywicami i w efekcie powstaje materiał, który zapewnia wysoki poziom wytrzymałości na wszelkie czynniki środowiskowe. Zlew granitowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także na zarysowania. Nie są mu straszne też wysokie temperatury, dlatego bez obaw może być montowany w pobliżu kuchenki. Jest też odporny na promieniowanie UV, dlatego może objąć także miejsce w pobliżu okna. Do tego dochodzi ogólna wieloletnia trwałość. Szereg tych zalet sprawia, że to właśnie zlew z granitu jest godny naszych rozważań jeśli chodzi o dobór armatury do kuchni. W ofertach producentów znajdziemy same zlewy bez dodatkowego wyposażenia, jak i już z nim.

zlewozmywak granitowy z bateriąZatem możemy zakupić od razu zlewozmywak granitowy z baterią odpowiednio do niego dopasowaną, dzięki czemu oszczędzimy sobie dalszych poszukiwań armatury. Jest to dogodne rozwiązanie i korzysta z niego naprawdę wiele osób. Często wybieraną propozycją jest zlewozmywak jednokomorowy z baterią prostą oraz syfonem automatycznym. Dodatkowo w takim zlewie można wykonać jeszcze jeden otwór na dozownik lub inne akcesoria, aby jak najlepiej dopasować zlewozmywak do własnych potrzeb. Co ważne, zlewy z granitu dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, czerń, która kojarzy się z granitem, nie jest jedynym wyborem. W końcu kruszywo granitowe występuje w różnych kolorach, dlatego równie dobrze możemy zakupić zlew w kolorze piaskowym, co jest interesującą propozycją, jeżeli zależy nam na jasnej, przyjaznej kuchni.

Ciemne zlewy z kolei o wiele lepiej sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, ponieważ kojarzą się z elegancją, niestety nieco ochładzają pomieszczenie, ale można tutaj uzyskać interesujący kontrast, jeżeli dobierzemy do tego ciepłe dodatki dekoracyjne. Jak widać, zlewozmywak granitowy daje nam wiele interesujących możliwości aranżacyjnych. Z pewnością warto rozważyć możliwość jego zakupu do własnej kuchni.