Wyróżniające się okna drewniane

Okna pełnią zarówno funkcję ozdobną, jak i dekoracyjną. W dzisiejszych czasach widujemy najczęściej białe okna PCV, które są wszechobecne w naszym budownictwie. Nie wyglądają one najlepiej, ale zdążyliśmy się przyzwyczaić do ich prostej i funkcjonalnej formy, która nam kompletnie nie przeszkadza, a uważamy to za coś niezbędnego w każdym domostwie.

Okna drewniane a oczekiwania klientów

okna drewniane Jakiś odsetek osób stara się wyłamać inwestując w okna w kolorze brązowym, lub czarnym wykonane z tego samego materiału. Czasami widujemy coś takiego w blokach mieszkalnych przechodząc obok z wymownym grymasem na twarzy. Nie wygląda to po prostu dobrze, a tym bardziej prezentuje się fatalnie w towarzystwie samych białych okien do których jesteśmy niesamowicie przywiązani i widok czegoś innego po prostu kłuje nas w oczy. W dawniejszych czasach gdy jeszcze bloki mieszkalne nie istniały, każdy dom i kamienica miały inne rodzaje okien, co było ogromną różnorodnością. Ludzie wtedy z kolei byli przyzwyczajeni do takiego zróżnicowania, a każdy dom miał swój oryginalny charakter. Jako, że wyszliśmy już z ery użytkowej PRLu, zaczynamy wracać do trendów tego typu i coraz to bardziej popularne stają się okna różnego rodzaju, nie tylko te białe PCV. Używanie naturalnego drewna jest aktualnie bardzo chodliwym trendem w modzie budowlanej.

okna drewniane Zastosowanie go jest po prostu bardzo przyjemne do oka i praktyczne. Drewno jest trwalsze niż materiały syntetyczne takie jak chociażby PCV. Dodatkowo oferuje ono naturalną izolację cieplną i dźwiękową, która nie wymaga użycia syntetycznych materiałów. Często wracamy do bardzo klasycznych trendów w budownictwie, dlatego też okna drewniane producent ich musi często stanąć na głowie by sprostać oczekiwaniom klienta. Coraz bardziej popularne są takie rozwiązania jak szpros wiedeński, czy szpros międzyszybowy, co jest czymś czego do niedawna się praktycznie nie robiło, albo montowało w formię naklejki na szybę. Dlatego też dostosowanie się do produkcji pod aktualną modę jest wyzwaniem dla każdego producenta. Popularnym także jest zamawianie przez klientów okien z różnych rodzajów drewna, często też egzotycznego. Jednak w naszym kraju popularnością cieszą się lokalne drewna takie jak chociażby dąb, orzech, czy sosna.

Jak te pierwsze dwa są dość kłopotliwe w obróbce, to sosna jest bardzo miękka i nie ma z tym większego problemu. Wielu producentów jest już przygotowanych na potrzeby dzisiejszego klienta i na dodatkowe wyzwania, więc nie powinniśmy się bać pytać o kolejne modyfikacje, jeśli chcielibyśmy takie zastosować w wystroju naszego domu.