Wykorzystanie palet drewnianych

Palety drewniane to produkty bardzo ekologiczne. W całości są robione z drewna lub materiału drewnopochodnego, nie są zwykle malowane, ani lakierowane, zatem do ich produkcji nie używa się chemikaliów. Zwykle deski i kostki potrzebne do stworzenia palety się zbija, także eliminuje się także potrzebę klejenia, czy zgrzewania. Dodatkowo uniwersalne, ustandaryzowane rozmiary i niska cena sprawiają, że palety są często kupowane przez firmy.

Palety to transportu i nie tylko

palety Można je jednak wykorzystywać na różne sposoby, zarówno wtedy kiedy są nowe, jak i wtedy kiedy nie prezentują się już najlepiej, czy wręcz kiedy wydaje się, że nic nie można z nimi zrobić poza wyrzuceniem na śmieci. Po pierwsze oczywiście palety służą do transportu. Ze względu na wysoką wytrzymałość można na nich stawiać nawet bardzo ciężkie rzeczy. Palety sprawdzają się przy przewozie towarów wielkogabarytowych, nieforemnych. Towar ładuje się na palety, a następne same palety stawia piętrowo na sobie i całość ładunku zabezpiecza. Konstrukcja palet sprawia, że wózek widłowy może je łatwo podnieść, przenieść, rozładować z ciężarówki. Kolejna kwestia to magazynowanie. Wykonane z drewna palety sprawdzą się podczas przechowywania towarów.

palety Worki z zaprawą, drewniane ciężkie skrzynie, czy też zgrzewki produktów spożywczych mogą spokojnie stać na palecie, na pewno się ona nie zarwie, a przenoszenie całego ładunku jest prostsze (dzięki wózkom widłowym) niż gdyby miały być przenoszone osobno. Palety można zobaczyć nawet w niektórych sklepach spożywczych. Zgrzewki wody, cukru, czy mąki stoją na palecie, a nie na półce regału sklepowego. W ten sposób nie trzeba kupować dodatkowej szafki, ani tracić czasu na rozładunek towarów. Co jeśli paleta pękła, czy jej kawałek się odłamał? Nic straconego, nadal można ją wykorzystywać. Z palet wykonuje się meble i dekoracje, takie jak pufy, stoliki, osłonki na kwiaty czy skrzynki ozdobne. Wystarczy drewno oszlifować, pomalować i gotowe. Jeśli paleta jest już naprawdę bardzo niszczona i nie nadaje się do użytkowania to lepiej jest ją porąbać na kawałki i wykorzystać jako rozpałkę do ogniska czy drewno do kominka. Brak klejów czy lakierów sprawi, że podczas palenia nie będą się uwalniały szkodliwe substancje, ani nieprzyjemny zapach.

Solidny kawałek drewnianej palety będzie się palił dłużej niż gałązki drzewa, czy kostkowa rozpałka do kominka w domu. Dzięki temu jak widać palety drewniane są przydatne zarówno wtedy kiedy są całkiem nowe, jak i wtedy kiedy pozornie nie da się z nimi nic zrobić.

Zainteresowany? Zajrzyj na: tpdfrankowski.pl