Wykorzystanie kontrastu w projektowaniu wnętrz

W Krakowie znajdziemy wiele pracowni architektury wnętrz. Projektanci posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu aranżacji w niemal każdym stylu. Obecnie prym w tym mieście wiedzie przede wszystkim styl nowoczesny, jednak to nie oznacza, że inne projekty się nie pojawiają. Właściwie wielu krakowianom styl nowoczesny już się po prostu przejadł.

Projektowanie wnętrz w wielu kolorach

projektowanie wnętrzJest on bowiem stonowany, nie posiada żadnego charakterystycznego elementu, który dodawałby życia. Szkło czy stal to materiały zimne, które nie wywołują w osobach przebywających w danym wnętrzu żadnych emocji. Nic więc dziwnego, że po wielkim boomie na styl nowoczesny, nadszedł w końcu czas na poszukiwanie interesujących alternatyw. Ciekawą opcją jest wykorzystanie kontrastu. Na tym właśnie obecnie opiera się stylowe projektowanie wnętrz w Krakowie. I nie chodzi tutaj o zastosowanie szerokiej feerii kolorów, która będzie nas atakować z każdej strony. To umiejętne zastosowanie pewnych kombinacji kolorystycznych pozwalających na wprowadzenie odrobiny życia do wnętrza. Zabawa kontrastem powinna jednak być przeprowadzana przez naprawdę dobrych krakowskich architektów wnętrz, którzy posiadają wyczucie smaku. Nie sztuką jest bowiem połączenie ze sobą dwóch przeciwstawnych kolorów.

projektowanie wnętrzSztuką jest sprawienie, że na takie połączenie będzie się chciało patrzeć z prawdziwą przyjemnością. Kontrast nie musi pojawiać się tylko na ścianach – pomalowanie dwóch fragmentów ściany na inne kolory to pójście na łatwiznę. Lepiej poszukać ciekawych dodatków czy mebli, które będą kontrastowe w stosunku do siebie lub właśnie do ściany. Najbezpieczniejszą opcją jest wybranie białych mebli, które postawimy na tle ściany pomalowanej na jaskrawy kolor – może na intensywną pomarańcz czy fiolet? Z pewnością będzie to wyglądać ciekawie, o czym wie każdy krakowski architekt, dlatego uważa to za podstawowy pomysł do wykorzystania, jeżeli jego klienci chcą zdecydować się na aranżację opartą na kontraście. Bardziej odważną opcją jest wykorzystanie metody patchworku. Za jej pomocą można wykonać obicia mebli. Na czym polega patchwork? Jest to zszycie ze sobą kawałków tkanin o różnych kolorach oraz wzorach.

Powstaje w ten sposób wielobarwna stylizacja, która wprowadzi mnóstwo życia do wnętrza. Patchworkowe koce sprawdzają się do ożywienia ponurych kanap czy foteli. Jak widać, stylowe projektowanie wnętrz wcale nie musi być trudne. Wystarczy mieć kilka ciekawych pomysłów oraz potrafić je wykorzystać w rzeczywistości. I już możemy cieszyć się pięknym mieszkaniem.