Wykończenie i użytkowanie kominków

W sklepach budowlanych można znaleźć wiele rodzajów kominków. Są te elektryczne, gazowe, czy biokominki na specjalne biopaliwo. Jednak nadal największym zainteresowaniem cieszą się te w których można palić drewnem. Zapach trzaskającego drewna jest nie do podrobienia, a widok płonących drewek działa uspokajająco.

Niezbędna obudowa na kominek

obudowy kominkoweTaki kominek może służyć do ogrzewania pomieszczenia, a nie tylko jako dekoracja jak inne. Sam wybór odpowiedniego kominka i jego montaż to jeszcze nie wszystko. Taki kominek trzeba odpowiednio wykończyć. Nie może on bezpośrednio przylegać do ściany, czy podłogi. Niezbędne są solidne obudowy kominkowe w Poznaniu. Takie obudowy zwykle robi się z kamiennych płyt. Mocowane są one na podłodze przy kominki, jak również na ścianach po boku i z góry. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim okolica kominkowa będzie łatwa do wyczyszczenia. Ścian nie da się tak łatwo umyć, trzeba byłoby malować ściany gdyby zabrudziły się np. popiołem. Dodatkowo kamień nie nagrzewa się, więc nikt się nie poparzy np. podczas dokładania drew do kominka. Ponadto, obudowa kamienna wygląda niezwykle elegancko i sprawia, że całe pomieszczenie wygląda po prostu bardzije atrakcyjnie. Zamiast kamienia można też użyć konglomeratu, czy też czerwonej cegły. Ta druga opcja wybierana jest do domów rustykalnych, góralskich, czy industrialnych.

obudowy kominkoweCegła też jest odporna na działanie wysokiej temperatury i żaru, a do tego jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest również tańsza od blatów z kamienia. Kolejna ważna rzeczy do codziennie użytkowanie kominka. Potrzebny jest do tego zestaw narzędzi. Pogrzebacz ma formę metalowego kija z ostrym zakończeniem. Nim przesuwa się drwa kominkowe kiedy ogień jest już rozpalony. Kolejna rzecz do metalowa szufelka oraz zmiotka ze sztywnym włosiem. Zawsze przy otwieraniu kominka może na podłogę spaść nieco popiołu. Po wypaleniu się drew także zostaje go spora warstwa w środku. Mając zestaw sprzątający można go łatwo usunąć, nawet tuż po wypaleniu się drewna kiedy całość jest jeszcze rozgrzana. Zazwyczaj wszystkie te trzy elementy stoją na metalowym stojaczku, który można postawić koło kominka. Kończąc rozważania, kominek w domu to coś o czym marzy wiele osób.

Na pewno jest to stylowy element wyposażenia, a przy okazji zapasowa opcja grzewcza. Warto jednak pamiętać, że kominek powinien być wykończony materiałem który się nie nagrzewa, a do jego użytkowania niezbędny jest zestaw składający się z metalowego pogrzebacza, szufelki oraz zmiotki na krótkim kijku na stojaku.