Systemy odpylania do hal przemysłowych

Hala przemysłowa to specyficzna przestrzeń, która rządzi się swoimi prawami. Mamy tam do czynienia z różnego rodzaju zapachami i zanieczyszczeniami – w zależności od rodzaju stosowanych maszyn i urządzeń. Na przykład zdarza się, że pracownicy narażeni są na kurz i pył z drewna, trociny czy wiórki.

Systemy odpylania są funkcjonalne

systemy odpylaniaAby uniknąć tego typu zanieczyszczenia powietrza konieczne jest stosowanie odpowiednich systemów odpylania. W ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo i zniwelujemy negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie pracowników. Do standardowego wyposażenia hali powinny więc należeć systemy wentylacji miejscowej, strefowej oraz systemy ogólne. Ważne, by urządzenia były nowoczesne, pracowały cicho i wydajnie. Jeśli poszukujemy takich rozwiązań do zakładu przemysłowego, śrutowni, szlifierni czy spawalni – spójrzmy na oferty producentów, którzy proponują systemy odpylania na zamówienie. W ten sposób możemy dobrać taki system, którego funkcjonalność będzie nam najlepiej odpowiadała. Wśród systemów wymienia się przede wszystkim odciągi miejscowe, gdyż ich stosowanie uważane jest za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zanieczyszczeń. Dzięki nim można od razu z miejsca pracy, bezpośrednio po wyemitowaniu, wyłapać wszelkie zanieczyszczenia i oczyścić powietrze. To niezwykle ważne dla zdrowia pracowników.

systemy odpylaniaOsoby pracujące w danym miejscu będą mogły cieszyć się czystym powietrzem, bez kurzu i pyłów. System taki należy stworzyć poprzez odciągi montowane bezpośrednio do danego urządzenia (na przykład do osłony narzędzi czy do stołu spawalniczego), ramiona odciągowe oraz specjalne filtry przemysłowe, które charakteryzują się dużą skutecznością oddzielania zanieczyszczeń. Taki system punktowy można bez problemu podłączyć do centralnej instalacji odpylania, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej wydajny – nie musimy bowiem samodzielnie opróżniać worka czy pojemnika z wiórami i trocinami, gdyż zanieczyszczenia płyną do wspólnego kontenera. Oprócz odciągów punktowych, możemy zastosować filtrowentylację strefową, która pozwala na zachowanie wysokich standardów powietrza w całym pomieszczeniu. System taki w sposób szybki i bezproblemowy wymusza ruch powietrza tak, aby dymy i pyły dostawały się prosto do odpylacza. W urządzeniu tym następuje filtracja, a czyste powietrze wraca do hali.

To rozwiązanie sprawdza się zarówno w mniejszych halach, jak i tych dużych. Jak widać, dysponujemy obecnie wieloma ciekawymi rozwiązaniami pozwalającymi na poprawę komfortu pracy w zakładach przemysłowych. Warto z tych rozwiązań korzystać.