Stojąc przed wyborem lamp linijkowych LED

Chyba w żadnym biurze na suficie nie spotkamy zwykłych, pojedynczych żarówek zakrytych kloszem czy żyrandolem. Mimo że jest to odpowiednie rozwiązanie do domu, w firmie wyglądałoby to po prostu nieprofesjonalnie i nieestetycznie. Na szczęście sklepy zapewniają wiele innych atrakcyjnych możliwości oświetleniowych, które dobrze sprawdzą się w biurze.

Listwa aluminiowa o atrakcyjnym wyglądzie

listwa aluminiowa ledNa przykład, możemy zdecydować się na oświetlanie biura za pomocą lamp linijkowych LED. Są one energooszczędne i dobrze sprawdzają się zarówno jako oświetlenie podstawowe, jak i awaryjne. Taka listwa aluminiowa LED elastyczna może być umieszczona w profilu o atrakcyjnym wyglądzie. Dzięki temu możemy zapewnić estetyczny wygląd pomieszczenia, między innymi decydując się na profile o zaokrąglonej powierzchni. Sama listwa LED złożona jest z diod, które są zamontowane obok siebie w określonej odległości. Mogą one dać tak mocne światło, że z powodzeniem zastąpią na przykład żarówki halogenowe. Choć w wielu mieszkaniach można spotkać w kuchni oświetlenie punktowe np. pod lub nad szafkami, zamiast niego dobrze sprawdzą się też właśnie listwy LED – efekt oświetleniowy będzie podobny.

listwa aluminiowa ledJak widać, listwy znajdują zastosowanie nie tylko w biurze. Wśród ich zalet wymienia się także małe wymiary poprzeczne – to właśnie dzięki nim możliwe jest oświetlanie blatów kuchennych, witryn czy nawet gzymsów. A ukierunkowany strumień światła sprawia, że dana powierzchnia, na której nam zależy, jest idealnie oświetlona – to przydatne zwłaszcza na stanowiskach pracy, ale też w sklepie, jeśli zależy nam na widocznej i atrakcyjnej witrynie wystawowej. Listwa LED pozwoli na najlepsze wyeksponowanie towaru. Przeglądając ofertę sklepów z oświetleniem, zauważymy, że lampy linijkowe dostępne są w różnych długościach – w zależności od tego, ile diod będą zawierać. Najczęściej jest to 12, 27 lub 41 diod. Lampy takie sprzedawane są oczywiście w obudowach, czyli wspomnianych już wyżej profilach aluminiowych – są one wytrzymałe i trwałe, a przy tym w doskonały sposób chronią lampy przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie nie utrudniając czyszczenia. Warto zwrócić uwagę też na to, że na końcach każdej lampy LED znajdują się złącza zatrzaskowe – dzięki nim można dołączyć do jednego modułu kolejne lampy! W ten sposób uzyskamy długi ciąg świetlny.

W dodatku poszczególne odcinki mogą rzucać światło pod różnym kątem – w zależności od tego, na co się zdecydujemy, efekty mogą być naprawdę niesamowite. Dlatego właśnie lampy linijkowe LED są atrakcyjnym wyborem nie tylko do biura.