Sprzedaż domu – co zapewni nam dobry zysk?

Jeśli ktoś zdecydował się na sprzedaż domu, z pewnością liczy na dobry zysk. Chce, aby nie tylko zwróciły mu się koszta zainwestowane w budowę domu, ale też w wykończenie i tak dalej. Aby mieć pewność, że sprzedamy dom po dobrej cenie i zarobimy na tym, warto wiedzieć, co ma wpływ na taką cenę.

Wykończenia domów i kolor ścian

wykończenia domów pod klucz Po pierwsze, bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie domu pod sprzedaż, chodzi oczywiście o aranżację wnętrz. Coraz większą popularnością cieszy się usługa nazywana home staging, którą świadczą projektanci wnętrz. Chodzi oczywiście o to, aby wprowadzić do wnętrza zmiany, które sprawią, że będzie wyglądał jeszcze lepiej niż wcześniej. Najlepiej aby nie niosło to ze sobą wielkich kosztów – przecież nie chcemy dodatkowo tracić. Również inwestorzy budujący obiekty na sprzedaż coraz częściej decydują się na takie wykończenia domów pod klucz. Pokazując potencjalnym kupującym podstawowe wyposażenie wnętrz, zwiększamy swoje szanse na to, że zdecydują się oni na podjęcie pozytywnej dla nas decyzji. Już sam dobór odpowiedniego koloru ścian może zwiększyć nasze szanse na sprzedaż. Z pewnością powinniśmy unikać barw intensywnych oraz odważnych, na przykład czerwieni czy mocnej pomarańczy.

wykończenia domów pod klucz Nie każdy lubi takie kolory, poza tym zbyt mocno zwracają one na siebie uwagę, odwracając ją od innych elementów, które być może chcielibyśmy podkreślić. Jeśli chodzi więc o ściany, lepiej zdecydować się na kolory stonowane i delikatne, na przykład beże. Warto jeszcze pamiętać o tym, żeby zamiast zwykłej farby akrylowej zastosować farbę lateksową, którą można czyścić. Z pewnością gdy powiemy o tym potencjalnemu kupującemu, to cena takiego domu dzięki temu już wzrośnie. To samo jeśli w jakimś pomieszczeniu jest tapeta – zwykła papierowa może nie zrobić najlepszego wrażenia, zaś tapeta z włókna szklanego jest ceniona w wielu nowoczesnych wnętrzach. Oprócz ścian pamiętajmy o odpowiednim wykończeniu sufitów. Najbezpieczniej jest zdecydować się na tradycyjne białe sufity. Nowocześnie będą jednak prezentować się sufity podwieszane, zwłaszcza że powoli stają się one standardem w nowo budowanych obiektach. Sufity i ściany to jednak nie jedyne, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wykończeniu domu na sprzedaż.

Pamiętajmy też o wymianie listw przypodłogowych na nowe, świeże, aby nie było widać śladów ich eksploatacji, możemy zadbać także o odświeżenie wyglądu parapetów oraz stolarki otworowej. Warto wiedzieć, że nawet najmniejsze szczegóły mogą mieć duży wpływ na to, czy potencjalny klient zdecyduje się na zakup.