Sposoby czyszczenia kostki brukowej

Kostka brukowe coraz częściej stanowi wykończenie wielu posesji w okolicach Bydgoszczy. Mieszkańcy docenili to, że jest ona bardzo solidna, a jednocześnie podkreśla piękno i nowoczesny styl domu. Aby jednak zachowała ona swoją świeżość przez długi czas trzeba ją właściwie pielęgnować.

Kostka brukowa jest odporna

kostka brukowaJest to bardzo proste, póki nie pojawią się na kostce plamy po oleju samochodowym, różnego rodzaju smarach, czy innych substancjach, które bardzo szybko wchłaniają się w materiał. W takich sytuacjach trzeba działać bardzo szybko, aby uniknąć trwałego uszkodzenia kostki brukowej. Sposób czyszczenia, na jaki powinniśmy się zdecydować zależy przede wszystkim od rodzaju zabrudzeń, ale również właściwości położonej kostki. Może być ona bardziej lub mniej odporna na ścieranie, przez co łatwo może ulec uszkodzeniu. Poza tym wiele firm oferuje impregnowaną kostkę brukową, która jest bardziej odporna na przenikanie jakichkolwiek materiałów. Nie zmienia to faktu, że standardowa kostka brukowa – cena w Bydgoszczy zachęca do zakupu właśnie takiej – powinna zostać zabezpieczona przez nas odpowiednio dobranym impregnatem. Jeśli posiada ona warstwę ochronną to nie potrzeba nic więcej poza wodą i mocną szczotką, która pozwoli pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

kostka brukowaW przypadku gdy nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się czyszczeniem kostki i nie jesteśmy nawet świadomi czy posiada ona warstwę ochronną warto usuwać zabrudzenia pod dużym ciśnieniem, za pomocą myjki ciśnieniowej. Dostępne są również na rynku specjalne sprzęty do skutecznego czyszczenia kostki, jednak producenci bardzo rzadko o nich wspominają licząc, że klienci wrócą za kilka lat, by wymienić swoją kostkę brukową na nową. Warto pamiętać, że przy powierzchniach nieimpregnowanych niezbędne będą środki wzmacniające skuteczność usuwania sporych plam, nie wpływając na strukturę kostki i nie niszcząc jej. Bez względu na to jaki mamy rodzaj kostki liczy się nasz czas reakcji. Każda plama, która zostanie dostrzeżona w krótkim czasie jest możliwa do usunięcia. Zaopatrując się o kostkę brukową u producenta bydgoskiego warto zapytać o to, czy jest ona impregnowana, a jeśli nie to jakiego środka najlepiej w tym celu użyć.

Wtedy zdecydowanie prościej jest określić jakie straty pojawią się kiedy dojdzie do powstania tłustych plam na powierzchni podjazdu. Szybka reakcja pozwoli nam pozbyć się każdej plamy, jeśli tylko zaczniemy działać przy użyciu skutecznych metod. Zarówno myjka ciśnieniowa, jak i woda ze szczotką będą świetnym rozwiązaniem, aby wyczyścić kostkę.