Specjalna tapeta ze szklanym włóknem

W sklepach budowlanych i wnętrzarskich co jakiś czas pojawiają się fantastyczne nowości, na które warto zwrócić uwagę. Nie trzeba się decydować jedynie na znane i popularne rozwiązania, czasem warto sięgnąć po innowacyjne towary, które może będą nieco droższe, ale jednak jakością przewyższają wszystkie inne.

Tapeta do każdego pomieszczenia

tapeta z włókna szklanego do kuchniDobrze jest jednak poczytać na ich temat zawczasu by na pewno kupić dokładnie to czego się chce. Przykładem takiego produktu będzie na pewno wytrzymała tapeta z włókna szklanego do kuchni, czy do salonu. Zdecydowanie warto zdecydować się na ten rodzaj tapet – mają one więcej zalet niż te papierowe, czy nawet materiałowe. Są nieco droższe niż standardowe i też trzeba wiedzieć jak je umiejętnie zamontować, ale poza tym mają same zalety. Przede wszystkim można je zastosować niemalże w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się nie tylko w salonie i pokoju dziennym, ale też w kuchni, czy nawet w łazience. Z jednej strony włókno szklane sprawia, że tapeta jest odporna na wilgoć i na zmywanie, z drugiej też jest niepalna. Zatem nie będzie pleśnieć, nie pojawią się na jej powierzchni grzyby, które stanowią potencjalne alergeny. Tapeta nie rozmięknie, zatem nie odklei się od ściany, nie zmieni koloru. Jako że jest odporna na działanie ognia, a także promieni UV to nie wyblaknie, ani nie zniszczy się nawet jeśli położymy ją na ścianie przy kuchence.

tapeta z włókna szklanego do kuchniKolejną zaletą jest to, że tapety szklane są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tapeta nie będzie porysowana, podrapana, rozerwana. Nawet jeśli w ścianę będzie wbijany np. gwoźdź to nie ma obaw, że tapeta w tym miejscu zostanie osłabiona. Jak ocenia się trwałość tapety szklanej? Najlepsi producenci w branży dają gwarancję kilkudziesięciu lat na swoje wyroby. W związku z tym nie trzeba martwić się rychłym remontem. Jak odnawiać taką tapetę? Wystarczy wziąć farbę do wnętrz w wybranym kolorze i zabrać się za malowanie. Tapeta szklana nie nasiąka, w związku z tym nawet jedna warstwa farby sprawi, że kolor będzie wyrazisty, a tapeta całkowicie pokryta emalią. Na tapetę można nakładać tyle warstw farb ile się chce, przez wiele lat. Nie wpłynie to na jej trwałość.

Bez dwóch zdań warto jest zainwestować w najlepszej jakości tapety z włókna szklanego. Są one nie tylko wytrzymałe i odporne na wszelkiego typu uszkodzenia, ale też wspaniale się prezentują w każdym wnętrzu. Zdecydowanie lepiej jest wydać nieco więcej na tapetę szklaną niż kupić tę tanią papierową i potem martwić się o bardzo szybki remont pomieszczenia.