Solidne, stylowe kuchnie – powrót do stylu rustykalnego

Coraz więcej osób podczas remontów kuchni poszukuje niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które sprawią, że dana przestrzeń będzie nie tylko piękna i praktyczna, ale również oryginalna i klimatyczna. Z tego też powodu dużą popularnością cieszą się dziś firmy, które wykonują meble na wymiar dedykowane są konkretnym, często małym przestrzeniom.

Kuchnie w dobrym stylu

kuchnie styloweJak prezentują się współczesne kuchnie, które łączą w sobie zarówno ponadczasowy styl, jak i nowoczesność? Wbrew pozorom, bardzo dużo osób powraca dziś do klimatycznych, stylowych kuchni rustykalnych, które przepełnione są ciepłem. Styl rustykalny nawiązuje silnie do natury oraz surowej prostoty, która nadaje każdemu wnętrzu niesamowitego charakteru. Solidne kuchnie stylowe łączą w sobie zamiłowanie do surowych, naturalnych materiałów, które obrabiane są za pomocą nieszablonowych narzędzi. Idealnym przykładem są choćby fabrycznie postarzane meble, które choć teoretycznie są całkowicie nowe, na pierwszy rzut oka stwarzają pozory mebli wiekowych. W kuchniach rustykalnych króluje więc naturalne drewno, ceramika, żywe rośliny, wiklina oraz naturalne tkaniny przyozdobione kolorowymi haftami.

kuchnie styloweWarto przy tym podkreślić, że meble te wykonuje się z solidnych, naturalnych materiałów wysokiej jakości, które posłużą nam znacznie dłużej niż płyty drewnopochodne czy tworzywa sztuczne. Pamiętajmy także o tym, że wygląd drewnianych mebli możemy co jakiś czas odświeżać za pomocą farb, dzięki temu możemy szybko zmienić wystrój naszej kuchni. Bardzo modne są dziś zwłaszcza drewniane meble kuchenne w kolorach stonowanej zieleni bądź błękitu, które pięknie kontrastują z białymi ścianami oraz ceramicznymi kaflami. Powszechna jest również rozbudowana ornamentyka nawiązująca swym wyglądem do naszego rodzimego, barwnego folkloru. Coraz częściej stylowe, drewniane meble zestawiane są również z nowoczesnymi tendencjami, czego idealnym przykładem są m.in. betonowe ściany czy stalowe wykończenia mebli, które sprawiają, że dany wystrój zostaje delikatnie unowocześniony. Stylowe, drewniane kuchnie ponownie powracają więc do łask.

Ich ogromnym atutem jest także trwałość – odpowiednio zaimpregnowane, twarde drewno dębowe posłuży nam nawet kilkanaście lat, podobnie jak ceramiczne, lakierowane płyty, które z biegiem lat zachowują intensywne barwy i nie blakną. Choć za stylowe meble kuchenne musimy zapłacić odpowiednio wysoką cenę, to jednak w przypadku mebli kuchennych, które często będą przez nas użytkowane, warto postawić na wysoką jakość produktów.