Solidne, ocieplane buty robocze zimowe

Praca fizyczna wymaga od nas odpowiedniego ubioru, które nie tylko ustabilizuje naszą stopę, ale również zapewni nam skuteczną ochronę przed zimnem czy toksycznymi substancjami powstającymi podczas produkcji. W okresie zimowym bardzo dobrze sprawdzają się solidne, ocieplane zimowe buty, które występują w różnych fasonach i są dedykowane konkretnym zawodom.

Buty z naturalnej skóry

buty robocze zimoweJakimi cechami powinno charakteryzować się wytrzymałe i przede wszystkim praktyczne obuwie zimowe? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że obuwie robocze posiada różne fasony, które dedykowane są konkretnym profesjom. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się uniwersalne półbuty ochronne, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w handlu oraz podczas prostych prac magazynowych. Półbuty te posiadają grubą, solidną podeszwę antypoślizgową odporną na olej, oraz solidną, skórzaną cholewkę, która pozwala naszej skórze oddychać. Podeszwa ta jest ponadto paliwoodporna, buty te zapewnią naszym stopom 100% ochronę nawet w niezwykle trudnych warunkach. Półbuty nie chronią jednak stopy przed mrozem, dlatego też w okresie zimowym robotnicy zamieniają je na rzecz butów ocieplanych. Ocieplane buty robocze zimowe wykonane są najczęściej z naturalnej skóry doskonałej jakości (bardzo popularna jest zwłaszcza twarda, odpowiednio zaimpregnowana skóra bydlęca), ich wnętrze ocieplane jest natomiast ciepłym kożuszkiem bądź filcową wyściółką, które skutecznie chronią skórą przed wyziębieniem.

buty robocze zimoweWarto przy tym podkreślić, że zimowe obuwie robocze powinno być również wodoodporne oraz olejoodporne, dzięki temu często szkodliwe substancje płynne nie będą miały styczności z naszym ciałem. Solidna, gruba podeszwa z wykonana z doskonałej jakości poliuretanu umożliwia pracę w skrajnie niskich temperaturach (nawet do -30 st.C). Obuwie robocze powinno również posiadać właściwości antyelektrostatyczne. Niska waga butów nie obciąża natomiast naszej nogi, w efekcie czego buty te są bardo wygodne i lekkie. Sporą popularnością wśród pracowników budowlanych cieczą się także wysokie, dobrze zabudowane kalosze ochronne, które można ocieplać grubymi wkładkami wykonanymi m.in. z filcu. Warto również pamiętać o tym, że wiele sklepów oferuje dodatkowe akcesoria dedykowane obuwiu roboczemu.

Sporym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza opaski antystatyczne przeznaczone dla osób przebywających w strefach ochrony antyelektrostatycznej. Co ciekawe podnoski te stosować można również w butach na wysokim obcasie. Gumowe podnoski ochronne, które mocuje się na standardowym obuwiu stosowane są zazwyczaj przez gości odwiedzających fabryki, do których wstęp wymaga odpowiedniego ubioru.