Solidne nitownice ręczne i akumulatorowe

Nitownica jest urządzeniem bardzo często wykorzystywanym w przemyśle, ale także pracach budowlanych, czy mechanice samochodowej. Pozwala szybko i trwale łączyć elementy blach i konstrukcji stalowych w prosty sposób. Na rynku dostępne są dwa rodzaje nitownic: ręczne i akumulatorowe, które różnią się sposobem nitowania, wykorzystywanym rodzajem nitów ale przede wszystkim ceną.

Nitownice ręczne i akumulatorowe

nitownica gesipaNa to, który rodzaj wybrać wpływa głównie jej przeznaczenie oraz kwota, jaką chce się przeznaczyć na jej zakup. Poza rodzajem dostępne są urządzenia pochodzące od różnych producentów, co wpływa na solidność wykonania oraz jakość pracy. Największym zaufaniem profesjonalistów ceniących sobie trwały sprzęt są nitownice gesipa, dostępne zarówno w wersji ręcznej, jak i akumulatorowej. W przypadku nitownic ręcznych szczęki wykonane są ze stali, dzięki czemu podczas ręcznego nitowania nie trzeba wkładać w to dużo siły. Cały proces został usprawniony poprzez zamontowanie cienkiej główki pozwalającej na wykonywanie pracy nawet w miejscach z ograniczoną dostępnością. Poza tym posiada ona wymienne końcówki, co nie tylko usprawnia pracę, ale również można ją wykorzystywać do nitowania różnymi rodzajami nitów. Wiele z nich wyposażonych jest w zbiorniczki wyłapujące końcówki trzpieni pozostałe po łączeniu materiałów. Drugim rodzajem są nitownice gesipa na akumulator z solidną obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadaje się do łączenia grubych i ciężkich konstrukcji dzięki sprawnemu mechanizmowi obrotowemu.

nitownica gesipaZastosowana w niej elektryka wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa, a zawór odpowietrzania poprawia skuteczność. Producenci ceniący sobie jakość swoich urządzeń, jak Gesipa, wprowadzają do sprzedaży tylko sprawdzone modele o najwyższej jakości. Każdy jego produkt cieszy się dużym zainteresowaniem właśnie ze względu na ich specyfikację adekwatną do ceny oraz trybu pracy. Aby w przypadku uszkodzeń nie być zmuszonym do wymiany całego sprzętu na nowy, wystarczy bezpośrednio na stronie producenta zamówić części zamienne, które pozwolą zaoszczędzić na zakupie nowej nitownicy. Nitownice Gesipa są bardzo solidne, bez względu na to czy wybiera się te akumulatorowe, czy ręczne. Mają one za zadanie jak najbardziej uprościć pracę podczas złączania wymagających materiałów.

Poza trwałością nity wyglądają bardzo estetyczne, w zależności od rodzaju pracy można w nitownicy wymienić końcówkę, by łączyć konstrukcje za pomocą nitów o różnej grubości i kształcie. Przy wyborze nitownicy to nie cena powinna być wyznacznikiem, a solidność wykonania i wiele trybów pracy.