Skąd bierze się pellet?

Jako że coraz częściej w gospodarstwach domowych odchodzi się od opalania domostw węglem bardzo zanieczyszczającym środowisko na rzecz jego zamienników, ci, którzy są wciąż nieprzekonani do ekogroszku i pellet poszukują informacji o tych dwóch surowcach. Wielu producentów opału ułatwia im poszukiwanie najlepszego sposobu na opał węglem i przedstawia zalety pelletu Olczyk.

Dlaczego warto palić pelletem Olczyk?

olczyk pellet dostawaSam pellet drzewny to ekologiczne paliwo zrobione z bardzo drobnych i naturalnych produktów pochodzących ze środowiska (wióry drzew, śrut, rozdrobionej słomy, otrębów zbóż). Wszystkie te odpady roślinne pracuje się po ciśnieniem, by móc otrzymać z kilkucentymetrowy granulat. Wśród gotowego wyrobu, jaki można znaleźć u producenta opału, brylują certyfikowane produkty i te bez pozytywnej opinii Unii Europejskiej. Jeżeli komuś zależy na wieloletnim korzystaniu z pieca, do tego, bez jego awarii, poleca się nie eksperymentować z tańszymi i niesprawdzonymi produktami. Dobry pellet dopuszczony do bezpiecznego palenia jest pozbawiony lepiszczy i jest w pełni przyjazny środowisku. Biomasa potrzebna do uzyskania tony pelletu to około pięciu metrów trocin, a na nią składają się elementy z sosen, modrzewia, świerka i jodły. Jednym z najlepszych paliw jest pellet Olczyk i można go otrzymać z dostawą do klienta.

pellet olczyk dostawaDzięki temu, zamawiając paletę opału z dowolnego miejsca w Polsce, ma się pewność, że będzie ona dowieziona pod dom. Co jeszcze jest w stanie dać pellet Olczyk z dostawą? Na pewno gwarancję czystości kotła. Efektem ubocznym palenia pelletu jest niewielka ilość popiołu, co sprawia, że nie trzeba go często czyścić. Producent pelletu Olczyk gwarantuje także niską emisję CO2 jego produktu, więc paląc nim w piecu można się przyczynić do znacznej poprawy wspólnego dla wszystkich środowiska naturalnego. Z całą pewnością można palić pelletem w piecu bezobsługowym, co jest znacznym ułatwieniem dla każdego, kto ceni sobie wygodę. Kilogram biopaliwa Olczyk jest w stanie zastąpić trzy kilogramy drewna, ponad litr oleju, a jedna tona sprasowanych produktów drzewnych odpowiada tonie węgla.

Ważne jest także, że przeniesienie pelletu jest znacznie łatwiejsze i mniej pracochłonne niż innych produktów przeznaczonych do opału. Wszystko dzięki temu, że jest on pakowany w wygodne worki i o wiele łatwiej można go przetrzymywać w domu czy piwnicy. Dodatkowo wygodna dostawa pod drzwi klienta jest doskonałym rozwiązaniem na pandemiczne czasy. To wszystko sprawia, że można bezpiecznie palić pelletem Olczyk.