Różne style urządzania wnętrz a pomoc architekta

Obecnie w wystroju wnętrz popularnych jest wiele różnych styli, które dla niewprawnego oka niewiele się różnią. Dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do dziesiątków sklepów, które oferują dekoracje, meble i materiały budowlane, można bez większego trudu znaleźć wszystko, czego potrzeba, by odtworzyć dany styl we własnym mieszkaniu…

Architekt i różnorodne style

projektant wnętrz Ale czy na pewno? W urządzaniu wnętrz nie chodzi o bezwiedne kopiowanie katalogów z gotowymi aranżacjami lub kupienie kilku rzeczy, które utrzymane są w określonej stylistyce i kolorystyce z nadzieją, iż wszystko będzie nie tylko do siebie pasować, ale również da spektakularny efekt. Takie starania mogą dać znacznie gorszy efekt, niż się początkowo wydaje, choć na przykład styl skandynawski wydaje się całkiem prosty i nie sprawiający trudności. Ale jak odróżnić elementy skandynawskie od industrialnych, retro lub vintage? Różnica nie zawsze jest widoczna od razu, a łączenie różnych styli nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli więc urządzenie wnętrza z jakiegoś powodu sprawia trudność, czy to ze względu na brak czasu, pomysłów czy trudności ze stworzeniem czegoś spójnego i funkcjonalnego przy równoczesnym odzwierciedlaniu swojej wizji, warto jest skorzystać z pomocy kogoś, kto urządzaniem wnętrz zajmuje się zawodowo. Projektanci wnętrz posiadają nie tylko wiele pomysłów, ale też wiedzę i doświadczenie, których braknie przeciętnemu zjadaczowi pizzy.

projektant wnętrz Osoby takie jak znany projektant wnętrz z Katowic lub z dowolnego większego miasta dostrzegają różnice, także te bardziej subtelne, pomiędzy różnorodnymi stylami urządzania wnętrz, mają swoje źródła, sklepy i dostawców, aby znaleźć dokładnie to, czego potrzeba jakiemuś wnętrzu. Przede wszystkim jednak potrafią dopasować konkretne elementy stylu do tego, czego potrzebują ich klienci. Wymaga to wielu rozmów, poznania ich stylu życia i preferencji co do poszczególnych rozwiązań, jednak efektem końcowym jest wnętrze szyte na miarę, dokładnie dostosowane do osób, które będą w nim mieszkać. Na pewno będzie się różnić od tego z katalogu, głównie dlatego, iż katalogowe aranżacje nastawione są na ładny wygląd i zwrócenie uwagi. To raczej interesująca wizja wnętrza niż jego dobry przykład, ponieważ bardzo rzadko styl życia, preferencje i przyzwyczajenia pozwalają na zastosowanie dokładnie takich rozwiązań, jak te zamieszczone w katalogu.

Musi ono przede wszystkim służyć do mieszkania, nie oglądania. Dobry architekt wnętrz będzie potrafił stworzyć wystrój, którego jego klient nie tylko chce, ale też potrzebuje.