Różne rodzaje dekoracji na ścianę

Dekoracje ścienne stają się coraz bardziej popularne. Powieszone w widocznym miejscu na ścianie w salonie, sypialni, czy pokoju dziecięcym będą przyciągać wzrok, dodawały pomieszczeniu uroku, sprawią, że stanie się bardziej atrakcyjne i przytulne. Obecnie w sklepach budowlanych i wnętrzarskich można znaleźć wiele ciekawych opcji jeśli chodzi o dekorację ścian.

Dekoracyjny panel ścienny

obraz panel dekoracyjnyWarto umówić pokrótce każdy z nich by kupić ten, który idealnie wpasuje się w klimat danego pomieszczenia. Jeszcze kilka lat temu prym wiodły tutaj fototapety. Szczególnie te z motywami lasu, łąki, czy slońca zachodzącego nad morzem były bardzo popularne. Były dominującą dekoracją pomieszczenia, sprawiały że stawało się ono optycznie większe (dzięki perspektywie i głębi na tapecie), a dodatkowo widok terenu zielonego pomagał się zrelaksować. Teraz rzadko kto sięga po fototapety. Jeśli już to można sięgnąć po naklejki ścienne. Kolorowa naklejka z kwiatem do salonu, filiżanką kawy do jadalni, czy słodkim zwierzaczkiem do pokoju dziecięcego na pewno będzie ciekawą dekoracją. Co jednak z osobami, które wolą jednokolorowe, bardziej stonowane dekoracje? Dla nich rozwiązania są dwa – szablony malarskie lub obraz – panel dekoracyjny. Szablony malarskie często są robione z grubego papieru, tektury czy tworzywa sztucznego. Przykłada się go do ściany lub podkleja delikatnie taśmą, nakłada farbę i odkleja szablon.

obraz panel dekoracyjnyW ten sposób można mieć namalowaną dekorację na ścianie, którą w razie czego można zamalować, a nie zdzierać tak jak naklejki i tapety. Z kolei panele dekoracyjne to przestrzenne ozdoby, które mocuje się na dwustronnej taśmie lub na gwoździach. Taki obraz ma kwadratową lub prostokątną ramkę, a w niej jest wycięte laserowo drzewo, kwiaty, czy geometryczny wzór. Dzięki temu całość wygląda jak ażurowy obrazek. Zwykle takie panele można dostać w standardowym czarnym lub białym kolorze, popularny jest także srebrny i złoty. Dzięki temu taki panel można dopasować zarówno do wnętrza utrzymanego w minimalistycznym, stonowanym stylu, jak i bogato zdobionego stylu glamour. Warto również wspomnieć o obrazach lub plakatach. Mogą to być pojedyncze dekoracje lub ustawiane w rzędach.

Do wyboru są reprodukcje znanych dzieł, obrazy młodych twórców, którzy jeszcze nie są tak znani a ich obrazy nie kosztuja majątku, jak również plakaty z motywacyjnymi lub zabawnymi hasłami. Do wnętrz klasycznych zawsze można użyć także zdjęć. Wystarczy że umieści się je w dekoracyjne ramki w fantazyjnych kształtach i kolorach i od razu efekt będzie lepszy.