Różne materiały wykorzystywane na tarasach

Taras to najlepsze miejsce do odpoczynku jakie można sobie wyobrazić. Z jednej strony nie trzeba nigdzie jechać, bo jest o praktycznie częścią domu. W drugiej strony mamy jednak zapewnione świeże powietrze oraz ładny widok na teren zielony.

Modrzew syberyjski na podłogę tarasu

modrzew syberyjskiW dodatku taras jest miejscem, w którym wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, dzięki czemu łatwo jest całą konstrukcję dopasować do wyglądu domu oraz ogrodu. Na pewno bardzo popularne jest tutaj drewno, takie jak modrzew syberyjski w Warszawie, czy drewno egzotyczne, na przykład palisander. Tarasy drewniane są naturalne, stylowe, a drewno występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Drewno może służyć do zbudowania całego tarasu, wyłożenia podłogi, do wykonania mebli ogrodowych, czy też do dekoracji, na przykład osłonek na doniczki. Drewno nadaje się również na elewacje, dzięki czemu odgrodzi się w ten sposób część tarasową od reszty domu. Kolejnym materiałem wykorzystywanym na tarasach jest rattan i wiklina. Tutaj stosuje się je jedynie do produkcji mebli i dodatków. Na pewno są to wyroby, które się wyróżniają i nie są tanie.

modrzew syberyjskiMożna co najwyżej kupić sztuczne zamienniki tych materiałów, czyli meble z tworzywa sztucznego imitujące rattan lub wiklinę. Są one dostępne w korzystnej cenie, jednak z bliska nie wyglądają tak atrakcyjnie. Na tarasie znajdzie się również miejsce na beton. Wiele osób decyduje się na wyłożenie tarasu kostką brukową, ponieważ to zapewni im solidne podstawy, a przy tym kostka jest bezproblemowa, nie wymaga konserwacji ani specjalistycznego czyszczenia tak jak drewno. Z betonu powstają także duże donice, stawiane na samym tarasie lub przy jego krawędzi. Są one wysokie, ale wąskie, na jedną roślinkę lub też stawia się donice w kształcie misy lub prostokąta, do stworzenia małej rabatki kwiatowej. Beton jest odporny na warunki atmosferyczne, nie kruszy się, a także nadaje tarasowi nowoczesny wygląd. Z betonu mogą być również wykonane ławeczki ogrodowe, podstawy do parasoli, czy wylewka pod altanki. Ostatnim materiałem wykorzystywanym na tarasach, a wartym uwagi są wszelkiego rodzaju tekstylia. Dekoracyjne poduszki i siedziska uatrakcyjnią każdy mebel ogrodowy i sprawią, że będzie on wygodniejszy w użytkowaniu. Można z ich pomocą dodać barw na tarasie.

Tkaniny pcv czy inne wodoodporne świetnie się za to sprawują jako zadaszenie ogrodowe. Można je regulować (ściągać i rozciągać na rozłożonej lince), prać (łatwe dbanie o czystość), a przy tym padający deszcz nie będzie słyszalny, tak jak na zadaszeniu poliwęglanowym, czy drewnianym.