Rolety i inne dekoracje okienne

Dom bez okien nie miałby racji bytu. Bez nich nie mielibyśmy dostępu do świeżego powietrza, ani światła słonecznego. Jednak okna często są przestrzenią niewykorzystaną. Dekoracje umieszczamy na stole czy na kominku, inwestujemy w dekoracyjne tekstylia, takie jak poduszki czy pledy, kupujemy fototapety i naklejki ścienne.

Rolety mogą być atrakcyjne

rolety dzień noc O oknach się zapomina. Czy jednak nie można nadać im nieco koloru i dodać im nieco dekoracji? Na pewno jest na to wiele sposobów. Pierwszym z nich są ciekawe rolety, na przykład rolety dzień noc. Są one wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, łatwo się je czyści. Dają nam wiele możliwości odnośnie tego ile słońca ma wpadać do pomieszczenia. A przy tym rolety dzień noc są o wiele ładniejsze, niż aluminiowe żaluzje w oknach, czy masywne i ciemne rolety zewnętrzne. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być fotorolety. Ich cena nie jest niska, możemy za nią zapłacić nawet kilkaset złotych (cena zależna od wymiarów rolety). Jednak będzie to dekoracja jedyna w swoim rodzaju. Możemy skorzystać z jednego z gotowych wzorów, jak również umieścić tam swoje zdjęcie. To opcja dobra do pokojów dziecięcych, młodzieżowych, czy do sypialni, gdzie możemy pokusić się o jakiś relaksujący widok krajobrazowy. Kolejną dekoracją okienną będą firanki i zasłony. To również dobra opcja do zasłaniania okien. Zasłony wykonywane są z różnych materiałów, zarówno tych grubych i ciężkich, jak i bardziej lekkich i zwiewnych.

rolety dzień noc Im ciemniejsza i grubsza zasłona tym mniej światła słonecznego będzie przepuszczać. Firanki i zasłony można dekoracyjnie upinać, przewiązywać wstążeczkami, czy ,,mocować” na estetycznych uchwytach przytwierdzonych do ściany. Również firanki się zmieniają. Dostępne są one w różnych długościach, z koronką i haftem, a nawet firanki fluorescencyjne. Po zgaszeniu światła wybrane elementy na niej będą się świeciły przez jakieś dziesięć minut. To idealna propozycja nie tylko dla najmłodszych. Zamiast firanek możemy powiesić nad oknem również koralikowe zasłony. Pełnią one jedynie funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną (osłona od światła). Koraliki mogą zwisać co ziemi, czy tylko do parapetu, czy też mieć falujące zakończenie. Dekoracje okienne możemy mocować także na samej szybie. Mogą to być witraże, szklane przywieszki, obrazki namalowane specjalnymi farbkami witrażowymi, czy wycinanki wykonane przez maluchy.

Tak udekorowane okno będzie bardzo kolorowe i dekoracyjne, więc nie należy już stosować żadnych firanek czy zasłon, żeby nie zasłaniać estetycznych ozdób okiennych.