Rodzaje odkurzaczy profesjonalnych

Posiadając warsztat, w którym codziennie odbywają się prace, trzeba przygotować się na dużą ilość brudu, od kurzu, przez trociny, po kawałki papierów. W związku z tym pomieszczenie to wymaga regularnego sprzątania. Jednak samo zamiatanie może się nie sprawdzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w odkurzacz przemysłowy, który jest przystosowany do zbierania tego typu śmieci.

Odkurzacz z funkcją samoczyszczenia

odkurzacz profesjonalnyWażne jest by przy zakupie takiego urządzania zwracać uwagę na jego parametry. Najważniejszym z nich jest klasa pracy, ponieważ wskazuje do jakich zanieczyszczeń można je używać. W sklepach branżowych wyróżnia się odkurzacze do warsztatów klasy L, M oraz H. Pierwszy z nich przystosowany jest do zbierania trocin, pyłów i kruszywa, w związku z tym najczęściej będą go używać stolarze. Drugi jest w stanie usunąć odpady z tynku, cegły, tworzywa sztucznego, a nawet z kamienia. Wciągnie również zaschniętą farbę oraz lakier, dlatego przyda się w warsztacie samochodowym, czy lakierniczym. Ostatni odkurzacz klasy H przeznaczony jest głównie do usuwania niebezpiecznych odpadów, takich drewno, gips czy azbest. Ma on z pewnością najwięcej funkcji, co pozwala na stosowanie go w wielkopowierzchniowych miejscach. Najbezpieczniej jest zaopatrzyć się w urządzenie, które jest w stanie pracować z mokrymi i suchymi materiałami, a na każde z nich przypada inny zbiornik. Na rynku dostępne są również takie, które posiadają dwa bądź trzy silniki.

odkurzacz profesjonalnyJest to ich najważniejsza część i zależy od ich mocy, więc jeśli chcemy by sięgała ona nawet 3000 W warto w nie zainwestować. Jeśli chodzi o zbieranie śmieci, to wyróżnia się odkurzacze workowe, bądź bezworkowe, które są w stanie pomieścić nawet 30 litrów. Każdy z nich jest praktyczny, oczywiście w zależności od potrzeb. W dużym warsztacie będzie się również liczyć długość przewodu. Te potrafią sięgać nawet kilkunastu metrów, co jest dużym ułatwieniem dla osoby sprzątającej. Solidny odkurzacz profesjonalny będzie posiadał także funkcję samoczyszczenia, która szczególnie przydaje się usuwaniu gładzi szpachlowej. Na sam koniec warto zwrócić uwagę również na wagę urządzenia. Może ona osiągnąć nawet dziesięć kilogramów, jednak nie jest to duży problem, ponieważ zazwyczaj wyposażane są one w trwałe kółka, dzięki którym można je strawie przemieszczać.

Przy zakupie odkurzacza przemysłowego należy przede wszystkim skupić się na tym, do jakich odpadów jest on przystosowany, tak by móc swobodnie z niego korzystać. Warto również zapytać się o dodatkowe wyposażanie, takie jak uchwyt na kabel, szczotki, czy końcówki za pomocą, których wyczyści się trudno dostępne miejsca.