Rodzaje baterii kuchennych retro w kolorze starego złota

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale też wspaniale wyglądające. Przysłużyć się temu mogą zarówno większe elementy – w postaci mebli czy dopasowanego sprzętu AGD – jak i detale. Jeden z nich stanowi bateria kuchenna, która jest dostępna w wielu stylach, m.in. retro.

Bateria kuchenna i wnętrze art deco

bateria kuchenna retroTego typu ozdoba wspaniale sprawdzi się w domu rustykalnym, klasycznym i nie tylko. Dzięki temu, że baterię kuchenną retro można znaleźć w bardzo wielu odmianach, praktycznie każdy aranżer odszuka model pasujący do jego projektu. Materiałem wykonania tej funkcjonalnej dekoracji prawie zawsze jest mosiądz. W procesie produkcji najczęściej poddaje się go chromowaniu, dzięki czemu powierzchnia jest skutecznie zabezpieczona przed korozją. Baterie kuchenne różnią się za to barwą – istnieją modele czarne, srebrne, miedziane oraz, oczywiście, złote. Pozwala to na dobór właściwej baterii do stylu wnętrza. Modele złote będą bardzo odpowiednie do domu klasycznego, w którym oprócz bieli, brązu i beżu warto postawić właśnie na złoty detal. Estetyczna bateria kuchenna retro – stare złoto sprawdzi się także we wnętrzach art deco, w których nie brakuje zdobień wykonanych z metali szlachetnych.

bateria kuchenna retroNajprostsze baterie kuchenne mają nieskomplikowaną konstrukcję – bez szczególnych wygięć, z pojedynczym pokrętełkiem lub uchwytem umieszczonym na górze. Inne modele wyróżniają skomplikowane wzory umieszczone na powierzchni elementów ceramicznych, które dodatkowo dekorują kran lub samą wylewkę. Zamiast pokrętła często umieszczony jest prosty uchwyt, który reguluje przepływ wody zarówno ciepłej, jak i zimnej – to bardzo wygodny i funkcjonalny sposób dozowania. Sama wylewka może być wygięta oraz długa lub krótka i prosta. Podczas wybierania estetycznej baterii kuchennej retro w odcieniu starego złota warto zapoznać się także z parametrami technicznymi, wśród których znajdziemy informację dotyczącą wężyków do baterii, długości wylewki czy średnicy otworu montażowego. Istnieje wiele rodzajów estetycznych baterii kuchennych retro w kolorze starego złota. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dodatkowe zdobienia, gdyż te mogą w doskonały sposób podkreślić charakter kuchni, jednak nie do każdego pomieszczenia będą pasować.

Oprócz tego istotna jest prosta obsługa baterii, gdyż nie każdy przepada za koniecznością odkręcania obu pokręteł, aby z kranu popłynęła letnia woda. Ważny jest kształt wylewki oraz jej długość, która powinna być dostosowana do rozmiaru umywalki tak, aby można w niej było wygodnie myć naczynia, a także ręce.