Przyjemne wieczory dzięki kominkom

Ogień ma w sobie coś, co przyciąga wzrok człowieka – widać to między innymi podczas ognisk organizowanych w ciepłe dni: głównym celem jest tu zawsze pieczenie kiełbasek, jednak wielką przyjemność mamy po prostu z wpatrywania się w trzaskające płomienie. To bardzo często nas uspokaja i wprowadza w zadumę.

Wkład kominkowy wysokiej jakości

wkłady kominkoweTo dlatego wiele osób decyduje się na instalację kominka w domu – dzięki temu możemy każdego jesiennego czy zimowego wieczoru, spędzać swój wolny czas, obserwując rozpalony ogień, choć główną zaletą jest oczywiście ciepło, jakie dzięki niemu rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Obecnie producenci oferują szeroki wybór wkładów kominkowych. Wkłady kominkowe z Warszawy to przede wszystkim wysoka jakość wykonania – zyskujemy w ten sposób pewność, że nawet długoletnia, intensywna eksploatacja w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na ich działanie. Kominek to bowiem inwestycja na lata. Wśród proponowanych wkładów, oprócz tych tradycyjnych, znajdują się też rozwiązania nowoczesne, jak na przykład wkłady z płaszczem wodnym. Tutaj oprócz funkcji dzielenia się ciepłem z pomieszczeniem, kominek taki pozwala też na ogrzewanie wody używanej w instalacji centralnego ogrzewania.

wkłady kominkoweJest to więc rozwiązanie, które pozwala nam na zrezygnowanie z kotła. Nowoczesne wkłady charakteryzują się już niemal zawsze bardzo niską emisją CO oraz pyłów, ponadto ich konstrukcja jest tak wykonana, że wkłady te są całkowicie szczelne i nie trzeba stosować dodatkowych materiałów uszczelniających. Producenci proponują wkłady o przeróżnych rozmiarach, wielkościach palenisk i drzwiczek, o różnych sposobach otwierania, ciekawych ozdobnych wykończeniach. Interesującą propozycją, która dobrze sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, jest wkład kominkowy z drzwiami bezramowymi. Szklana tafla nieograniczona ramą sprawia, że ogień jest tutaj dobrze widoczny. Poszukując wkładu kominkowego, zwróćmy uwagę na to, czy posiada on pojemny, wyjmowany popielnik – w ten sposób ułatwimy sobie czyszczenie kominka. Wśród propozycji producentów znajdują się nawet kominki posiadające systemy samoczyszczenia szyby. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu ciepła, warto wybrać rozwiązania, które pozwalają na dodatkowy odzysk gorącego powietrza pochodzącego ze spalin.

Jeżeli chcemy umieścić kominek w niedużym pomieszczeniu – spójrzmy na te wkłady, które charakteryzują się mniejszą głębokością montażu w odróżnieniu od klasycznych kominków. Być może dobrze sprawdzi się niewielki kominek wolnostojący czy też mały piec akumulacyjny.