Proponowane przez producentów posadzki samopoziomujące

Wśród produktów do wykonywania posadzek coraz większą popularnością cieszą się zaprawy samopoziomujące. Zastosowane do ich produkcji specjalne technologie sprawiły, że zaprawy tego typu samoczynnie się wygładzają bez ingerencji zewnętrznej. Dzięki temu można szybko i bezproblemowo wyrównać podłoże, od 3 mm do nawet 30 mm grubości.

Kładzenie posadzki samopoziomującej

trwałe posadzki samopoziomujące z WarszawyOczywiście wszystko zależy od jakości produktu, jeśli jednak wybierzemy zaprawę od sprawdzonego, doświadczonego producenta, możemy być pewni, że będzie ona spełniała wszystkie nasze oczekiwania. W ofertach znajdziemy między innymi trwałe posadzki samopoziomujące z Warszawy, które są specjalnie wzmocnione włóknami. Charakteryzują się o wiele lepszą odpornością na obciążenia, a także na ścieranie. W dodatku mogą być wylewane nie tylko ręcznie, ale także maszynowo – to sprawia, że są naprawdę łatwe w ogrzewaniu. Nie ma też żadnych ograniczeń co do ich stosowania, bo nawet na konstrukcje z ogrzewaniem podłogowym można je nakładać. Zaprawa samopoziomująca jest idealnym wyborem, jeżeli chcemy wyrównać powierzchnię cementową czy betonową, jak też podkłady anhydrytowe. Dzięki temu posadzka niewielkim kosztem może odzyskać naprawdę atrakcyjny wygląd.

trwałe posadzki samopoziomujące z WarszawyOczywiście tylko wtedy, kiedy będziemy przestrzegać wskazówek producenta odnośnie do przygotowania podłoża pod posadzkę. Przede wszystkim chodzi tutaj o usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, resztek klejów, zabrudzeń, zatłuszczeń i tak dalej. W dodatku na podłożu nie powinna znaleźć się ani jedna ryska czy pęknięcie, należy je usunąć poprzez wypełnienie i zagruntowanie. Po przygotowaniu podłoża można przystąpić do wykonania mieszanki – do produktu dodaje się po prostu określoną ilość wody, a następnie miesza się to razem, najlepiej za pomocą wolnoobrotowej wiertarki wyposażonej w mieszadło. Dzięki temu powstaje jednorodna mieszanina, w której nie ma żadnych grudek. Tak przygotowana mieszanka nadaje się do wylania. Zyskujemy wówczas pewność, że posadzka będzie prezentować się naprawdę dobrze. Czasami niektórym może się wydawać, że mieszanka nie wygląda dobrze i dodają do niej więcej wody niż wskazywał producent.

Jest to zły pomysł, ponieważ w ten sposób mieszanka ulegnie rozwarstwieniu, a posadzka nie będzie charakteryzować się oczekiwanym poziomem wytrzymałości. Producent ma przecież swój przepis na to, aby jego produkt posiadał konkretne właściwości – gdy tylko zmienimy proporcje, możemy srodze się zawieść, bo to już nie będzie to, co nam obiecywał. Dlatego zawsze należy działać zgodnie z jego wytycznymi.