Piece akumulacyjne – co proponują nam producenci?

Możliwości oszczędzania pieniędzy, jakie zyskujemy, dzięki korzystaniu z pieców akumulacyjnych, sprawiają,że to rozwiązanie jest coraz częściej wybierane. Oferta producentów w tym zakresie staje się więc naprawdę szeroka. Wśród zalet każdego pieca akumulacyjnego wymienia się, oprócz oszczędności, także to, że i sam koszt urządzenia nie jest bardzo wysoki, a i instalacja nie jest droga.

Piece akumulacyjne w dobrej cenie

piece akumulacyjne dynamiczneGrzejniki pozwalają nam na utrzymanie stałego poziomu ciepła bez konieczności składowania materiałów palnych, a przy tym odznaczają się nowoczesnym wyglądem. To dlatego jest to wybór godny uwagi. Standardowe urządzenie to skrzynka, która posiada z przodu kratki wydmuchujące powietrze. Dzięki temu ciepło może rozprzestrzenić się po całym pomieszczeniu. Do wykonania grzejnika używa sie jedynie materiałów, które są odporne na wysoką temperaturę, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Podstawową funkcją, jaką ma każdy grzejnik akumulacyjny, jest oczywiście możliwość regulowania temperatury, jak i skorzystania ze sterowania automatycznego, które jest zależne od pogody (grzejnik nie będzie się włączał, gdy pogoda na zewnątrz przekroczy określoną temperaturę). Oprócz różnych wielkości pieców dostępnych w ofercie producentów, możemy przy wyborze kierować się również kształtem urządzeń – niektóre są bardziej „wystające”, inne płaskie, a więc zajmują o wiele mniej miejsca.

piece akumulacyjne dynamiczneMogą to być też grzejniki o zaokrąglonych rogach, jak i kwadratowych. Obudowa może być w różnych odcieniach bieli i szarości, a nawet w jasnych odcieniach koloru oliwkowego. Producenci proponują tez specjalne wsporniki, które pozwalają zawiesić grzejnik na dowolnej wysokości na ścianie. Jeżeli nowy piec na razie znajduje się poza zasięgiem naszego budżetu, poszukajmy firmy, która proponuje klientów także piece akumulacyjne dynamiczne używane. Są one w pełni sprawne, mimo że były one już eksploatowane. Będą więc działać jak należy, nic więc nie stracimy, a niższa cena to dla nas prawdziwa korzyść. Dobre, sprawdzone firmy, nawet na używane grzejniki oferują dwuletnią gwarancję. Obok pieców akumulacyjnych, w ofercie producentów znajdują się też kurtyny powietrzne – ale polecane są one raczej do zastosowań komercyjnych czy przemysłowych niż do budynków mieszkalnych.

Jeśli poszukujemy więc czegoś do sklepu czy punktu usługowego, być może to właśnie takie kurtyny będą najlepszym wyborem. Rynek grzewczy jest obecnie bardzo rozbudowany, więc można bez problemu znaleźć takie rozwiązania, które całkowicie wpasują się w nasze oczekiwania.