katarina-laubega.pl

Stworzenie przestrzeni do zabawy dla dziecka na świeżym powietrzu nie jest łatwe. Często działka jest niewielka, więc nie ma przestrzeni by coś dostawić. Czasem jej układ czy obecne już elementy małej architektury znacząco przeszkadzają. A przecież nie każdy ma blisko publiczny plac zabaw, z którego pociecha może skorzystać, a bawienie się w domu to jednak nie to samo.

Co wtedy? Jaką zabawkę do ogrodu wybrać?

duża piaskownica z zadaszeniemZawsze można zamiast całego placu zabaw czy domku z akcesoriami postawić na jeden element, który najbardziej ucieszy dziecko. Może to być piaskownica, huśtawka, czy zjeżdżalnia. Co warto o nich wiedzieć? Duża piaskownica z zadaszeniem lub bez może być zrobiona z drewna lub tworzywa sztucznego. Ma zwykle kwadratowy lub prostokątny kształt, a jej ramka jest nieco podwyższona. Dzieki temu można wykorzystać ją jako miejsce do siedzenia czy przestrzeń do stawiania babek z piasku. Zadaszenie sprawia, że maluch może się bezpiecznie bawić nawet przy ostrym słońcu. Piaskownice są uwielbiane szczególnie przez małe dzieci. Zabawa w nich jest kreatywna i bezpieczna, w końcu piasek świetnie amortyzuje upadki.

odpowiednia piaskownica Co będzie dobre dla starszaków? Na pewno ucieszy ich zjeżdżalnia. Zajmuje mało miejsca, a po sezonie można ją nawet schować do garażu czy pod wiatę. Warto zaznaczyć, że można ją postawić nie tylko tak, żeby dziecko zjeżdżało po niej na trawnik czy piasek, ale także do baseny. To opcja na urozmaicenie letnich zabaw podczas upałów. Zjeżdżalnia jest także miejscem do wspinaczki (drabinka z tyłu). Trzecia opcja do huśtawka. To rzecz która spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Do jej zbudowania potrzebne są cztery belki zbite w kształt odwróconej litery V oraz jedna belka poprzeczna która je połączy. Na niej zamocowane będą haki, a do nich sznury lub łańcuchy z siedziskami. W sprzedaży są siedziska kubełkowe dla niemowlaków, jak również siedzisko typu deska. Dostępne są w wersji z tworzywa sztucznego, jak również z metalu lub drewna. Te dwa ostatnie sprawdzą się także w przypadku huśtawek dla dorosłego, ze względu na wiekszą wytrzymałość – nie zarwą się pod ciężarem, ani nie popękają. Siedziska zwykle można prosto wymienić kiedy maluch podrośnie.

Podsumowując, tworzenie małemu dziecku przestrzeni do zabawy na działce wcale nie musi być drogie i problematyczne. Jedno urządzenie może zapewnić mu mnóstwo rozrywki, a przy tym nie zajmie wiele miejsca. Zdecydowanie piaskownice z zadaszeniem huśtawki z wymiennymi siedziskami, czy zjeżdżalnie to produkty warte uwagi dla kaźdego rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *