Oświetlenie LED i jego ceny

Decydując się na zakup lamp do własnej firmy, domu lub warsztatu musimy kierować się przede wszystkim jakością poszczególnych produktów oraz funkcjonalnością. Ceny są zróżnicowane w zależności od rodzaju produktu, rozmiaru oraz natężenia oświetlenia.

Oświetlenie jest bardzo ważne

oświetlenie Oświetlenie garaży jest niezbędne, kiedy chcemy wykonywać różnego rodzaju prace przy drobnych częściach samochodowych. Najtańsze są małe i poręczne świetlówki LED w kwocie około pięćdziesięciu złotych. Taki produkt jest bardzo dobry, ponieważ można nim łatwo oświetlić każde miejsce. Moc takiego produktu wynosi około jedenastu wattów. Warto lepiej zainwestować w troszkę droższy produkt, jakim jest wielofunkcyjna lampa garażowa w kwocie około stu siedemdziesięciu złotych za sztukę. Ogromną zaleta tego produktu jest to, że posiada elastyczny przegub, który można wyginać w różnych kierunkach. Oświetlenie następuje w trzystu sześćdziesięciu stopniach. W zestawie jest akumulator, a czas pracy takiego urządzenia wynosi aż cztery godziny.

Oświetlenie hal wymaga dużo większych lamp przemysłowych, które będą charakteryzowały się większym rozmiarem oraz natężeniem. Stare lampy przemysłowe, które są używane można kupić już za dwadzieścia złotych. Dziś jednak polecane jest wysokiej klasy oświetlenie przemysłowe LED, które kosztują od dwustu złotych wzwyż. Lampy te przypominają swym wyglądem oprawy uliczne LED i słusznie, ponieważ mają podobne zastosowanie. Nowoczesne oświetlenie przemysłowe charakteryzuje się tym, że posiada duże wymiary (około czterdzieści na dwadzieścia centymetrów). Moc takiego produktu wynosi około trzydziestu watt przy około sześćdziesięciu diodach. Zasada jest prosta im większe natężenie – tym lampa jest droższa. W przypadku stu watowego oświetlenia zapłacimy około sześciuset złotych. To optymalna cena w porównaniu z tym, ile mamy korzyści posiadając taki produkt. Dziś mamy dużo lepsze oświetlenie niż kiedy miało to miejsce jeszcze dwadzieścia lat. Bezpieczeństwo oraz funkcjonalność to podstawa. W biurach nie ma intensywnego migającego światła, po którym bolały oczy i głowa.

Dziś oświetlenie biur jest znacznie lepsze i lepiej dopasowane do potrzeb pracowników. Mamy dziś do dyspozycji wiele rodzajów różnych lamp, żarówek i innych systemów oświetleniowych. Nie zapomnijmy jednak o tym, że naturalne światło jest niezbędne dla człowieka. Wszyscy ludzie potrzebują promieni słonecznych. Bez tego nie mogą dobrze funkcjonować. Oświetlenie LED może być tylko traktowane, jako oświetlenie imitujące światło naturalne.

Czytaj więcej na: http://mgled.pl