Namiotowe hale produkcyjne – czym się charakteryzują?

Namiotowe konstrukcje stalowe są najprostszymi do wykonania. Ich zaletą jest więc też to, że czas stawiania jest krótki – dlatego na to rozwiązanie decyduje się wielu przedsiębiorców, którzy postanowili rozbudować swój zakład produkcyjny. Zamiast budować kolejną murowaną halę, wystarczy obok obecnej postawić halę namiotową.

Zalety stalowych hal namiotowych

hale namiotowe magazynoweNie musimy obawiać się o jej wytrzymałość – producenci wykonują obiekty z wysokiej jakości stali, która zapewnia hali solidność i trwałość. Raz postawiona hala będzie dobrze spełniać swoją rolę przez długie lata. Zazwyczaj też producenci pozwalają swoich klientów na indywidualne określenie wymiarów zewnętrznych – oczywiście proponują także standardowe wymiary hali, jednak czasami przedsiębiorcy mają już własny pomysł na to, jakich gabarytów ma być hala i jak ją zagospodarują. Dlatego dla producentów nie jest żadnym problemem zaprojektowanie takiej hali w zgodzie ze wszystkimi oczekiwaniami klienta. Dzięki użytym materiałom i ich odpowiedniemu zabezpieczeniu, nie ma mowy o korozji. Przez lata hala będzie wyglądać dokładnie tak, jak w momencie jej postawienia. Zabezpieczenie, które sprawdza się najlepiej, to cynkowanie ogniowe oraz malowanie farbami antykorozyjnymi.

hale namiotowe magazynoweNiektórzy klienci mogą zastanawiać się, co z wpływem negatywnym czynników atmosferycznych na tę, zdawałoby się lekką, halę. Głównie chodzi im o obciążenie śniegiem – czy lekka konstrukcja namiotowa wytrzyma spore opady śniegu? Producenci i tu zapewniają, że nie ma z tym problemu. Hale namiotowe magazynowe mogą być zaprojektowane w sposób chroniący je przed dowolnymi obciążeniami śniegowymi, a także wiatrowymi. Plandeka PVC odpowiednio zamontowana, doskonale spełnia swoją rolę jako poszycie dachu. Warto pamiętać, że jest materiałem niepalnym, dlatego nie ma żadnych obaw, że mogłaby stać się zarzewiem pożaru. Ponadto ciekawą opcją, na którą decyduje się coraz większa liczba klientów, jest plandeka podwójna – to dwie warstwy połączone ze sobą, a wypełnione powietrzem. W ten prosty sposób tworzy się poduszka powietrzna, która spełnia swoje zadanie jako izolacja dachu. Z kolei aby oznaczyć halę namiotową, można na takiej plandece wykonać nadruk – na przykład logo firmy. W dowolnych kolorach, nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Producenci zapewniają, że taka grafika będzie odznaczała się wysoką rozdzielczością, dlatego na pewno będzie wyglądać dobrze i to z każdej odległości. Oczywiście nie ma problemu z wyposażeniem hali w bramy przesuwne lub segmentowe, dlatego też taka hala namiotowa niczym nie różni się od tradycyjnej murowanej.