Najpopularniejszy jednostronny typ nitu zrywalnego

Poszukując trwałych metod pozwalających na złączenie blach, czy innych płaskich powierzchni, poza spawaniem można trafić na nitowanie. Jest to zabieg wykonywany coraz częściej także w warunkach domowych ze względu na swoją prostotę. Wykorzystuje się do niego nity, czyli metolowe elementy służące do łączenia trwale dwóch powierzchni.

Din czyli nit zrywalny

din 7337Zazwyczaj składają się z dwóch części: krótkiego pręta zakończonego łbem oraz zakuwki, która pozostaje na zanitowanych powierzchniach. Ze względu na łatwość zastosowania oraz trwałość do tej pory wykorzystuje się nity jako elementy łączące. Rynek jednak rozwinął się do tego stopnia, że dostępne są różne kształty nitów, utworzone z zupełnie innych surowców. Dzięki temu ich przeznaczenie cały czas się poszerza o różne branże, nie tylko przemysłowe. W łatwy sposób można samodzielnie znitować płaskie powierzchnie, wystarczy tylko nitownica, trochę nitów oraz wąskie wiertło. Najpopularniejszy ze względu na swój uniwersalizm jest jednostronny din 7337. Zalicza się on do nitów zrywalnych. Charakteryzuje się okrągłą główką oraz ostrym zakończeniem wykorzystywanym podczas pracy nitownicy. Dostępny jest w licznych hurtowniach w wielu wersjach materiałowych. Między innymi wykonany ze stali nierdzewnej, czy aluminium, w zależności od zastosowania.

din 7337Duża liczba klientów decydując się na domowe nitowanie stawia na najprostsze dostępne złącza, ponieważ każdy typ nitu potrzebuje innego urządzenia, by go dobrze umieścić A jak wiadomo wiąże się to z dodatkowymi kosztami, których woli się uniknąć. Poza tym nity zrywalne prezentują się zdecydowanie bardziej estetycznie, niż pozostałe modele, które pozostawiają po sobie duże elementy na łączeniach. Jednostronny din można znaleźć u każdego producenta, w zależności od liczby zakupowanych sztuk można negocjować cenę, co jest korzystnym rozwiązaniem dla dużych firm. Klient indywidualny musi liczyć się ze zdecydowanie większymi cenami. Poza tym może on zakupić nity tylko i wyłącznie w sklepach stacjonarnych, gdzie istnieje możliwość zakupu w mniejszych ilościach. Najprostszy nie znaczy mniej trwały, wręcz przeciwnie din 7337 jest wykorzystywany nawet przez przemysłowców. Jest estetycznym rozwiązaniem dla firm, które przykładają dużą wagę do wyglądu gotowego produktu.

Wykorzystuje się go zarówno do łączenia metali, drewna, ale również wyrobów galanteryjnych. Nity zrywalne bardzo zmodernizowały rynek i pozwoliły na szersze zastosowanie połączeń nitowych w wielu branżach. Dzięki swoim właściwościom zapewniają długoletnią ochronę przed zniszczeniami i korozją.