Najmodniejsze szafy w Warszawie

Szafy wnękowe są od lat najpopularniejszym rozwiązaniem w kwestii przechowywania ubrań i nie tylko. Można je umieszczać w dowolnej wnęce ściennej, także na poddaszu przy skośnych ścianach. W każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka firm, które zajmują się wykonywaniem takich szaf i to w korzystnej cenie.

Szafy wnękowe w wielu kolorach

szafy wnękowe na wymiarNic więc dziwnego, że osoby dekorujące swoje domy i mieszkania sięgają właśnie po takie sprawdzone rozwiązania. Zmienia się jednak wygląda takich szaf. Wcześniej miały one naturalne kolory drewna, zwykle odcienie jasne lub średnie. Wykonywane były z jednorodnej płyty, czasem drzwi przesuwne były całkowicie lub częściowo pokryte lustrami. Jak to wygląda teraz? Wytrzymałe szafy wnękowe na wymiar z Warszawy są dostępne w wielu kolorach, od białego, do czarnego, przez wszystkie kolory tęczy. To idealna opcja do pokoju dziecięcego, który jak wiadomo powinien być kolorowy, jak również do nowoczesnego wyrazistego wnętrza. Do wyboru są zarówno kolory pastelowe, stonowane, jak i jaskrawe. Kolejna opcja jeśli chodzi o modne szafy to stosowanie nadruków. Fotoszafy mają na jednym panelu drzwiowym lub na wszystkich drzwiach grafikę. Może ona być umieszczona na całości drzwi, może tez być np. dekoracyjnym paskiem pośrodku drzwi.

szafy wnękowe na wymiarStosuje się grafiki geometryczne, roślinne, jest możliwość zastosowania fotografii (z bazy firmy lub własnej). Takie szafy z pewnością będą się wyróżniać. Kolejna opcja modnej szafy to zastosowanie nietypowego materiału na drzwi. Już nie trzeba wybierać między gładką powierzchnią drewna lub lustrem. Teraz można skorzystać z wersji lacobelu. Jego cienka warstwa jest kładziona na drzwi szafy, dzięki czemu zyskuje lustrzany blask i intensywny kolor. Taka tafla będzie delikatnie odbijać to, co znajduje się w pokoju, jednak nie tak bardzo jak prawdziwe lustro. Inna opcja do stworzenie drzwi z poliwęglanu. To tworzywo sztuczne o drobnej falistej strukturze. Jest półprzeźroczysty, z delikatnym kolorem. Dzięki temu nie widać dokładnie co znajduje się w szafie, a jedynie kontury rzeczy. Czasem w szafach z materiałów drewnopochodnych stosuje się także delikatne przeszklenia z mlecznego szkła. Takie wzory np. kwiaty są wycinane, a w otworach umieszcza się szkło.

Daje to naprawdę niesamowity efekt. Jak widać obecnie do wyboru mamy bardzo wiele możliwości stworzenia idealnej szafy wnękowej. Mogą być w dowolnym kolorze, wzorze, z lustrami, lacobelem, przeszkleniami, z fotografiami. Wszystko zależy od naszej inwencji i tego, jak styl wnętrzarski wybierzemy.