Montaż drzwi – co jest ważne

Zatrudniane przy budowie i wykończeniu domu ekipy remontowo-budowlane mają zawsze ręce pełne roboty. Nic dziwnego – w końcu inwestorowi zawsze zależy na tym, aby oddany do użytku budynek wyglądał nieskazitelnie. Przywiązuje się więc dużą wagę do stosowanych materiałów, a potem do wybierania elementów wykończeniowych.

Montaż drzwi przez profesjonalistów

montaż drzwiTutaj warto zatrzymać się na przykład przy drzwiach i oknach, bo – choć wydaje się, że ich montaż jest naprawdę prosty – należy przy nim pamiętać o pewnych kwestiach. Przede wszystkim istotne jest to, że stolarka otworowa ma duże znaczenie dla tego, jakie zapotrzebowanie na energię cieplną będzie konieczne dla danego budynku. Jeżeli montaż zostanie przeprowadzony niedokładnie, wówczas stolarka nie będzie dość szczelna, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz. Koszty ogrzewania wzrosną. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na wprawny montaż drzwi na Śląsku, przeprowadzany przez profesjonalistów. Oni na pewno nie zapomną o dokładnym wykonaniu izolacji przy drzwiach wejściowych i przy oknach.

montaż drzwiJeśli chodzi zaś o drzwi wewnętrzne, tutaj zazwyczaj montaż jest prostszy – kupując drzwi, dostajemy zazwyczaj skrzydło i trzy elementy ościeżnicy, które należy w odpowiedni sposób złożyć. Każdy ceniony producent drzwi umieszcza w tym zestawie także łączniki do ościeżnic i zawiasy, często też listwy maskujące oraz zamek, aby klient nie musiał się o nic martwić, tylko mógł od razu przystąpić do montażu drzwi. O czym więc należy pamiętać przy montażu drzwi wewnętrznych? Przede wszystkim o kolejności przeprowadzania prac. Drzwi można zamontować dopiero wtedy, kiedy skończyliśmy już pozostałe roboty wykończeniowe – to znaczy, gdy w danym pomieszczeniu znajduje się już podłoga, a ściany zostały otynkowane. Dopiero wtedy nadchodzi właściwy moment na montaż drzwi. Oczywiście najprostszy jest ten, który dotyczy drzwi skrzydłowych, sprawa jednak może się nieco skomplikować, gdy zdecydujemy się na drzwi przesuwne montowane w ścianie. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia, o wiele lepiej będzie dla nas, gdy zdecydujemy się na wsparcie ekipy remontowej. To da nam pewność, że po zamontowaniu takich drzwi, będą się one poprawnie przesuwać.

Niektórzy z nas jednak wolą samodzielną pracę, gdyż nie ufają temu, czy zatrudniona osoba będzie odpowiednio zaangażowana w wykonanie zadań, czy będzie robić wszystko najmniejszym kosztem – zamiast więc zatrudniać kogoś w ciemno, warto rozejrzeć się i poszukać opinii na temat dobrych firm zajmujących się montażem drzwi i okien.