Mobilne i stacjonarne maszyny rozdrabniające

Zagospodarowanie terenów zielonych to ciężka, fizyczna praca. Istnieje wiele urządzeń, które mogą ją ułatwiać i przyspieszać. Wpłynie to pozytywnie na postęp prac i wydajność pracowników, którzy chętnie korzystają z takich ułatwień.

Rębaki ułatwiające pracę

rębak do gałęzi	Wśród nich można wymienić popularne rębaki do gałęzi. Urządzenie można doczepić do pojazdu.Są też wersje standardowe, które najczęściej stosuje się w branżach przetwórstwa drzewnego. Należą do nich najczęściej tartaki oraz stolarnie. Najlżejsze maszyny ważą około osiemset kilogramów. W sposób szybki i wydajny dzielą gałęzie na mniejsze części. Dzięki nowoczesnemu systemowi rolek podawczych, urządzenia wyróżniają się dużą siłą w rozdrabnianiu. Ułatwieniem jest także widoczne oznaczenie na zbiorniku paliwowym. Dzięki temu zużycie paliwa w przenośnej wersji maszyny może być na bieżąco monitorowane przez osoby obsługujące urządzenie. System, który zarządza pracą urządzenia jest w pełni elektroniczny. W razie wystąpienia jakichkolwiek awarii, poinformuje o konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Pomoże to w zwiększeniu bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac. Ryzyko wypadku jest znacznie większe, jeśli urządzenie jest niesprawne – w przypadku tej maszyny nie ma takiej możliwości, by była uszkodzona i uruchomiona jednocześnie. Atutem systemu elektronicznego jest także to, że jest on bardzo wytrzymały na opady atmosferyczne oraz silne wibracje.

rębak do gałęzi	Tego rodzaju okoliczności towarzyszą urządzeniu podczas przetwarzania odpadów zielonych. Jego stabilność jest gwarantowana przez istnienie dwóch rodzajów hamulców. Urządzenie sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach takich jak górzysty teren czy skrajne temperatury. Dzięki szerokiemu podajnikowi zmieści się do niego nawet duży fragment drzewa czy szeroka gałąź. Urządzenie samo wciągnie do środka podawane odpady zielone, nie wymaga dodatkowego wpychania ręcznego. Przyda się do przeprowadzania wielu prac. Wśród nich jest chociażby porządkowanie terenu czy przygotowanie posesji pod plac budowy. Jeśli na terenie działki rosną niechciane drzewa czy krzaki, urządzenie pomoże w ich szybkim usunięciu i przetworzeniu. Ponieważ emituje on dużo hałasu, należy pamiętać o odpowiedniej odzieży ochronnej pracowników podczas jego użytkowania. Osobom obsługującym przydadzą się nauszniki chroniące słuch.

Dodatkową możliwością są także gogle ochronne, które zabezpieczą oczy przed dostaniem się pyłów czy drzazg. Osoby, które mają kontakt z drewnem, nie muszą wkładać dużej siły w usuwanie odpadów. Przy zastosowaniu nowoczesnej rębarki udział człowieka w całym procesie jest mocno ograniczony. Najcięższą pracę wykonuje solidna maszyna.