Miękka pianka izolacyjna pod wykładziny

Poprawny montaż ma ogromny wpływ na trwałość materiałów wykończeniowych. Nie powinniśmy więc oszczędzać na tych elementach, które wpływają na jakość okładziny. Najczęściej popełniamy ten błąd w przypadku podłóg. Większość dostępnych na rynku rozwiązań dekoracyjnych wymaga specjalnego przygotowania podłoża lub zastosowania dodatków, które będą poprawiać ich parametry techniczne.

Podkład pod wykładzinę wart wypróbowania

podkład pod wykładzinęPomijanie pewnych procesów i rezygnacja z mat podkładowych sprawia, że podłogi przestają spełniać swoje funkcję w poprawny sposób. Bardzo wielu ludziom wydaje się, że ułożenie wykładziny polega tylko na rozwinięciu materiału na podłodze. Jednak nie warto ulegać temu złudzeniu i zanim zdecydujemy się na tego typu wykończenie naszych posadzek, zapoznać się z zaleceniami producentów. Wykładzina ma bardzo wiele zalet. Producenci oferują dywany i gumolity w bardzo wielu wzorach i kolorach. W zależności od ilości warstw, z których są wykonane, mogą one być bardziej lub mniej trwałe i elastyczne. Jeżeli decydujemy się na wyłożenie posadzki tym materiałem, warto najpierw wykonać dobry podkład pod wykładzinę. Maty, które stanowią podwalinę dla elementów wykończeniowych, najczęściej są wykonane z naturalnego korka lub pianki poliuretanowej wtórnie wiązanej. Co sprawia, że właśnie na takie materiały stawiają producenci?

podkład pod wykładzinęPrzede wszystkim ich parametry odpowiadające za bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. Chodząc po podłodze wprawiamy materiał w drgania, które rozchodzą się po pomieszczeniach w postaci dźwięków. Jest to zjawisko bardzo niepożądane przez użytkowników, którym zależy na ciszy i komforcie. Materiały stosowane jako pokład pod wykładzinę doskonale tłumią drżenie cząsteczek i wyciszają wnętrza. Aby zapobiec przedostawaniu się wody z żelbetu do wykładziny, jedna strona maty pokryta jest specjalną folią. Dzięki temu stanowią one doskonałą izolację przeciwwilgociową. Materiały stosowane do produkcji takich powłok nie posiadają pamięci kształtu, dlatego po zdjęciu obciążenia wracają do swojej początkowej formy. Wszelkiego rodzaju maty podkładowe pod wykładziny mają jeszcze jedno, bardzo istotne zadanie.

Chronią one dywany i gumolity przed uszkodzeniami mechanicznymi, powstającymi podczas ocierania się ich o płytę betonową. Maty tworzące bazę pod elementy dekoracyjne naszych posadzek w znaczny sposób wpływają na jakość naszej podłogi. Jeżeli zależy nam na tym, aby cieszyć się estetycznymi i eleganckimi wykończeniami przez bardzo długi czas, warto nie rezygnować z zastosowania tego typu podłoża.