Metody czyszczenia kanap

Kanapa zwykle zajmuje centralne miejsce w salonie. To na niej siadają domownicy, kiedy chcą obejrzeć film, przyjąć znajomych, czy zdrzemnąć się po obiedzie. W związku z intensywnym użytkowaniem kanapa z czasem się niszczy. Jej kolor nie jest tak intensywny jak dawniej, pojawiają się liczne plamy, materiał może nawet brzydko pachnieć.

Profesjonalne pranie kanapy

pranie kanapWarto zatem zadbać o czystość kanapy, tak by wypoczynek na niej był najbardziej komfortowy. Zwykle kanapę się po prostu odkurza. Wiele osób ma w domu odkurzacz do czyszczenia dywanów i wykładzin. Świetnie się on sprawdzi także do odświeżania kanapy. Siła ssąca jest na tyle duża, że usunie wierzchnią wartwę kurzu i brudu z kanapy. Odkurzanie kanapy nie trwa długo, a końcówką węża ssącego można dotrzeć do każdego zagłębienia w kanapie. Jeśli chce się jednak bardziej odświeżyć kanapę to można wybrać opcję dokładnego czyszczenia na sucho i na mokro. Metoda na sucho polena na posypaniu materiału kanapy specjalnym proszkiem, a następnie jego ,,wczesaniu” we włókna tkaniny. Proszek ma za zadanie usunąć powierzchowne zabrudzenia, jak również nadać materiałowi ładnego zapachu. To szczególnie ważne tam, gdzie w domu przebywają zwierzęta, mieszkają palacze, czy też kanapa stoi blisko kuchni i nasiąka zapachem gotowanego jedzenia.

pranie kanapPo takim czyszczeniu kanapa będzie dobrze odświeżona i pachnąca. Dla osób dysponujących nieco większą ilością czasu jest pranie na mokro. Można to zrobić ręcznie, czyli szorować kanapę mokrą gąbką z szamponem czyszczącym lub też jeśli ktoś ma odkurzacz piorący to może z niego skorzystać. W ten sposób można dogłębnie oczyścić kanapę, odświeżyć jej kolor, jak również pozbyć się nawet intensywnych zapachów z tkanin. Najlepszą opcją jest jednak ekstrakcyjne pranie kanap w Warszawie. Jest ono przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nowoczesnym sprzętem oraz dobrym środkami czyszczącymi. Przy praniu ekstrakcyjnym można usunąć nawet stare, zaschnięte zabrudzenia, kanapa przestanie być poszarzała, a materiał będzie wyglądał jak nowy. Pranie ekstrakcyjne jest polecane w przypadku mocno zabrudzonych kanap, jak również w celu usunięcia zalegającego głęboku kurzu i roztoczy.

To opcja idealna dla alergików. Jest wiele metod czyszczenia tapicerki kanapy. Warto wspomnieć też o metodach domowych, wykorzystujących sodę, sól, czy ocet. Sprawdzają się one w przypadku świeżych zabrudzeń, także tych poważnych, na przykład z wina. Warto o nich pamiętać by nie dopuścić do trwałego zaplamienia tapicerki na kanapie w salonie.