Mechanizmy używane w szafkach narożnych

Szafki narożne obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie jest to dziwne, ponieważ są bardzo praktyczne i przede wszystkim pozwalają na wykorzystanie całej przestrzeni w kuchni, która jest bardzo ważna, szczególnie dla miłośników gotowania. Dostępne są w zestawach razem z pozostałymi meblami. Stosuje się ja zarówno w dolnej konstrukcji, jak i w tej, która zawieszana jest na ścianie. Każdy montaż rozpoczyna się właśnie od nich, by wszystko prezentowało się ładnie i schludnie.

Narożne szafki kuchenne

W szafkach narożnych stosuje się różnego rodzaju mechanizmy. Na pierwszym miejscu można wymienić najbardziej popularne rozwiązanie, czyli tzw. karuzela. Zazwyczaj od frontu są przycięte pod kątem prostym, a ich drzwi łatwo się otwierają. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować również konstrukcje, gdzie są one mniejsze, ale połączone są ze sobą nawiasami. W ten sposób ma się o wiele lepszy dostęp do produktów, które się w nich znajdują. Karuzela pozwala na swobodny obrót półek. Co więcej, bardzo często wyposażona jest w hamulec i specjalną regulację poziomów. Szafki do kuchni narożne dostępne są również z wysuwanymi półkami, które można zastąpić specjalnymi koszami. W tym przypadku sprawdza się zakup konstrukcji prostokątnej, do której mamy dostęp po jednej stronie. Bez problemu będzie można wyjmować z niej wszystkie produkty. Oczywiście każda półka może być wysuwana osobno.

Z kolei jeszcze innym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu space corner. Stosuje się go wtedy, kiedy cała konstrukcja zaprojektowana jest na planie kwadratu. W tym przypadku korzysta się z szuflad, które wyróżniają się łamanym frontem. Bardzo łatwo można je wyciągnąć pociągając tylko za jeden uchwyt. Oczywiście ich wielkość zależy od klienta. Mogą wyglądać tak samo. Nie wyklucza się również innych opcji, gdzie jedna z szuflad będzie po prostu mniejsza. Ostatnim mechanizmem, który również jest często stosowany jest system magic corner. W tym przypadku szafka narożna otwiera się z jednej strony. W środku montuje się do niej wysuwane kosze na specjalnych prowadnicach. W ten sposób również ma się bardzo łatwy dostęp do wszystkich produktów. Ich wielkość zależy oczywiście od konkretnego modelu.

Szafki narożne są bardzo popularnym rozwiązaniem, ze względu na swoje zalety. Nie ma problemu z ich montażem. Oczywiście należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, tak samo, jak w przypadku pozostałych modeli. Przed umieszczeniem na nich produktów warto sprawdzić, jaki mają udźwig, by nic nie uległo zniszczeniu. Najważniejsze jest to, by dopasować je do swoich wymagań.