MDF – materiał na listwy

MDF to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim, ale nie tylko. Wykorzystuje się go także do tworzenia sztukaterii, za pomocą której można wykończyć podłogę. Chodzi oczywiście o listwy przypodłogowe. Jednakże zanim skupimy się na tym, jakie są parametry techniczne takich listew, najpierw warto powiedzieć co nieco o samym MDF.

Listwy w niskiej cenie

listwy przypodłogowe mdfTo materiał, który charakteryzuje wysoki poziom wytrzymałości, a także elastyczność. Ta elastyczność w wielu przypadkach jest naprawdę ważna, ponieważ dzięki temu MDF może dopasowywać się do powierzchni, które nie są do końca proste. Dzięki temu, że MDF to materiał łatwy w kształtowaniu, jego obróbka nie sprawia najmniejszych trudności i przy frezowaniu nie mamy właściwie żadnych ograniczeń. Płyty MDF nie mają też ziarna, dlatego cała struktura ma takie same właściwości. To właśnie dlatego materiał ten wykorzystano do produkcji listew. Listwy przypodłogowe MDF dostępne są w ofercie chyba każdego producenta sztukaterii wykończeniowej. Do zalet należy dodać także niską cenę, która sprawia, że naprawdę wielu klientów sięga po to rozwiązanie, nie chcąc przepłacać, ale licząc na wysoką skuteczność. Jeżeli ten wybór wydaje się odpowiedni także dla nas, możemy zapoznać się z ofertami producentów. Najlepiej wybrać listwę białą, która już na etapie produkcji została kilkukrotnie zagruntowana za pomocą lateksowej emulsji.

listwy przypodłogowe mdfDzięki temu ma ona całkowicie gładką, bielutką powierzchnię, która doskonale nadaje się do malowania. Jeżeli mamy zatem jakieś szczególne upodobania, możemy ją pomalować – na swój ulubiony kolor czy inny, który pasuje do danego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest, aby takie listwy pasowały do podłogi – zatem w pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na to, czy dobrze komponują się z panelami czy wykładziną. Czasami z pewnych rozwiązań będziemy musieli zrezygnować, gdy całość nie będzie robić dobrego wrażenia, ale na szczęście szereg możliwości, jakie mamy, sprawi, że na pewno znajdziemy inne rozwiązanie, które idealnie spełni nasze oczekiwania. Prosty montaż listwy sprawia, że wykończenie podłogi nie zajmuje wiele czasu. Jest to chwila moment, ponadto nie trzeba posiadać doświadczenia, aby to przeprowadzić. Wszystko odbywa się bowiem po prostu za pomocą kleju montażowego.

W efekcie jednak powstaje piękne wykończenie podłogi, które ma wpływ na efekt końcowy aranżacji danego wnętrza. Kończąc, warto jeszcze raz podkreślić, że to multum zalet, jakie posiadają płyty MDF, sprawił, iż materiał ten zaczął być wykorzystywany do produkcji listew przypodłogowych.