Laserowe cięcie sklejki

W dzisiejszych czasach obróbka drewna oraz materiałów drewnopochodnych jest znacznie prostsze niż jeszcze kilka lat temu. Producenci oferują więc coraz bardziej skomplikowane dekoracje wykonane właśnie z tego materiału. Zainteresowanych takimi produktami oczywiście nie brakuje, ponieważ wraca moda na stosowanie naturalnych materiałów.

Cięcie sklejki wykona dobra firma

cięcie sklejki laseremW jaki sposób producenci wykonują piękne, zdobione tabliczki pamiątkowe, ozdoby na choinkę lub nawet deski do krojenia? Cały proces jest możliwy dzięki rozwojowi technologicznemu. Najbardziej popularnym materiałem do produkcji drobnowymiarowych elementów ozdobnych jest sklejka. Materiał ten jest tak bardzo popularny, ponieważ podczas jego produkcji nie marnuje się drewna. Sklejka jest bowiem sprasowanym pod dużym ciśnieniem układem kilku lub kilkunastu warstw bardzo cienkich płatów wyciętych z drewna. Swoją wytrzymałość ten materiał drewnopochodny zawdzięcza temu, że kolejne warstwy są obracane o 90 stopni względem poprzedniej. Odporne na rozciąganie włókna tworzą pewnego rodzaju siatkę, która ma bardzo dobre parametry techniczne. Kiedy chcemy zrobić komuś wyjątkowy prezent lub w unikatowy sposób udekorować wnętrze swojego domu, najlepiej skorzystać z usług firm, które oferują profesjonalne cięcie sklejki laserem.

cięcie sklejki laseremUrządzenie do obróbki takich płyt jest bardzo precyzyjne. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy manipulować wytwarzaną wiązką światła. Cięcie laserowe polega na tym, że wiązka światła o dużej mocy pada na materiał powodując jego odparowanie. Zjawisko to zachodzi w bardzo wąskim fragmencie materiału, dzięki czemu możemy wyciąć w sklejce dowolny kształt. Ta technologia sprawia, że producenci wycinają ze sklejki bardzo skomplikowane kształty i wzory. Wykonane w ten sposób elementy świetnie nadadzą się na prezent urodzinowy dla naszych najbliższych. Firmy oferujące profesjonalne cięcie sklejki proponują bardzo wiele rozwiązań, jednak jeśli mamy własny pomysł, z łatwością możemy wcielić go w życie. Wystarczy tylko wykonać projekt i złożyć zamówienie przez internet. W ciągu zaledwie kilku dni firma odeśle nam gotowy produkt. Wykonywanie takiego cięcia wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu. Przedsiębiorstwa wydają bardzo dużo pieniędzy na nowoczesny laser, który może wykonywać więcej niż jedno zadanie.

Rewolucyjne urządzenia mogą nie tylko przecinać sklejkę, ale również wykonywać grawerowanie i wypalanie. Jest to jednak bardzo opłacalna inwestycja, ponieważ takie urządzenie jest bardzo niezawodne i przy odpowiedniej konserwacji i dbałości będzie służyło w zakładzie przez bardzo długi czas.