Kondensacyjne piece De Dietrich źródłem oszczędności

Ogrzewanie domów i mieszkań jest zagadnieniem, które budzi wiele emocji. Wielu z nas wybiera do tego celu gaz. Wydaje się to być rozsądna decyzja. Każdy z nas szuka oszczędności w dobie stale rosnących cen paliw. Z tego względu warto rozważyć zakup pieca kondensacyjnego. Są one nieco droższe od tradycyjnych kotłów gazowych, ale do wygenerowania takiej samej ilości ciepła potrzebują znacznie mniej gazu.

Piece francuskiej firmy

piece de dietrichTaka inwestycja szybko się zatem zwróci. Na czym polega fenomen tych urządzeń? Temperatura podczas procesu spalania przekracza 100ºC. Woda przybiera wówczas postać pary wodnej, która wraz ze spalinami ulatnia się przez komin. Jest to etap procesu, na którym możemy oszczędzić nasze pieniądze. Gdy piec kondensacyjny dokona bowiem skroplenia pary wodnej, która zawarta jest w spalinach, odbiera od niej ciepło, które w przeciwnym wypadku ulotniłoby się kominem. Jest ono przekazywane wodzie kotłowej. Wyjaśnia to też nazwę tych pieców – kondensacja polega na transformacji pary wodnej ze stanu gazowego w ciekły. Inną, bardziej popularną i potoczną nazwą tego zjawiska jest skraplanie. Z tego właśnie względu mamy do czynienia z piecami kondensacyjnymi.

piece de dietrichCiepło, które otrzymujemy w wyniku skraplania nazywane jest ciepłem utajonym. Dzięki niemu wydajność tych pieców jest kilka a nawet kilkanaście procent wyższa niż najbardziej nowoczesnych pieców niekondensacyjnych. Warto zatem zdecydować się na tę ciekawą technologię. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego modelu oraz firmy. Wielu klientów decyduje się na kondensacyjne piece De Dietrich. Nazwa tego renomowanego producenta pochodzi od nazwiska francuskiej rodziny, która przez lata budowała renomę firmy. Jej założenie datuje się na rok 1684. Wówczas pierwszy zakład otworzył Johann von Dietrich. Jego wnuk Jean Dietrich uzyskał od Ludwika XV tytuł szlachecki. Miało to miejsce w roku 1761. Od tego momentu był on tytułowany Jeanem de Dietrichem. Dorobił się również przydomka “Król Stali”, ponieważ jego fabryka była największym tego typu zakładem we Francji. Pracowało w nim wówczas aż 1500 osób. Róg myśliwski, będący logiem przedsiębiorstwa, używany jest od 1778 roku. Symbol ten traktuje się jako najstarszy znany znak przemysłowy w historii.

Firma ma też swe siedziby w wielu innych krajach niż Francja. Działa również na rynku polskim od 1998 roku. Kilkusetletnia tradycja świadczy o niezwykle wysokiej jakości produktów grzewczych tej marki. Warto zdecydować się zatem na kondensacyjne piece De Dietrich, ponieważ jest to inwestycja na długie lata.