Kombinezony jednorazowe – opis

Malowanie, lakierowanie, szpachlowanie czy gipsowanie to zajęcia przy których można się bardzo pobrudzić. W trakcie pracy nie ma możliwości, żeby usuwać wszelkie zabrudzenia na bieżąco, szczególnie takich obecnych na tkaninach.

Kombinezony jednorazowe są przydatne

kombinezony jednorazoweZ rąk czy z twarzy można wszystkie plamy przy pomocy mydła. Z ubraniami tak dobrze nie jest. Plam często nie da się do końca usunąć, przez co ubranie robocze nie wygląda atrakcyjnie. Wiadomo, że prace budowlane czy remontowe to nie jest ,,czysta” praca, jednak na spotkaniu z klientem trzeba się jakoś prezentować. Co wtedy możemy zrobić? Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się kombinezony jednorazowe do malowania czy lakierowania. Czym się charakteryzuje taki kombinezon? Najczęściej jest on wykonany z tworzywa sztucznego, jakim jest włóknina polipropylenowa. Z jednej strony jest to tkanina przepuszczająca powietrze, czyli taka w jakiej się nie zgrzejemy, ale też nie będzie nam zimno. Z drugiej strony jest ona wodoodporna, więc nie musimy się martwić, że kombinezon będzie przemakał. Kombinezon jest dopasowany do rozmiaru pracownika, posiada zwężenia przy kostkach i nadgarstkach, jak również ściągacz w pasie dzięki czemu dobrze się trzyma bez przesuwania i zapobiega przedostawaniu się substancji pod kombinezon.

kombinezony jednorazoweMa on również kaptur z gumką koło twarzy, dzięki czemu chronimy naszą głowę. Do kombinezonu można dobrać odpowiednie buty, rękawice czy maski robocze. Jest on zapinany najczęściej z przodu na zamek, co ułatwia jego samodzielnie zakładanie i zdejmowanie. Koszt takiego kombinezonu jednorazowego to tylko kilka złotych, nie jest to zatem duży wydatek. Po zakończeniu pracy wystarczy go zdjąć i wyrzucić. Przy stosowaniu odzieży roboczej wielokrotnego użytku musielibyśmy ją potem wyprać. Dochodzą zatem koszty środków piorących, wody i prądu zasilającego pralkę. Nie wszystkie plamy będzie się dało tak usunąć, nawet przy pomocy denaturatu czy terpentyny. Takie silne substancje mogą za to odbarwiać wiele tkanin, więc plamy będą dodatkowo widoczne. Przy częstym używaniu tej samej odzieży w krótkim czasie będzie ona bezpowrotnie zniszczona i trzeba będzie kupić nowe. Dzięki używaniu kombinezonów jednorazowych możemy też nosić wygodne, własne ubranie pod spodem, co zapewnia nam komfort w pracy.

Bez wątpienia jednorazowe kombinezony sprawdzą się przy wielu pracach remontowych, jak również w lakierniach samochodowych, czy w przetwórstwie spożywczym, gdzie ważna jest higiena i czystość. Warto jest zainwestować w ich zapas, który z pewnością się przyda nie raz.