Klasyczne czy nowoczesne meble do kuchni?

Decydując się na generalny remont domu lub konkretnego pomieszczenia – na przykład kuchni, musimy zdecydować się, jak ma wyglądać nowe wnętrze. Chcąc czegoś nowego, oprócz pomalowania ścian na inny kolor, powinniśmy wymienić także meble. Sklepy meblowe prezentują nam dużo aranżacji kuchni, jednak zazwyczaj wszystkie te projekty są bardzo podobne do siebie: gdyż wykorzystują standardowe, klasyczne meble kuchenne.

Meble kuchenne z połyskiem

meble kuchenne na wymiarCo jednak, gdy marzy nam się coś bardziej nowoczesnego niż jasne drewniane fronty szafek połączone z kafelkami na ścianie? Nie obawiajmy się realizacji nawet najbardziej szalonych projektów! Efekty z pewnością zaskoczą nas samych, a w takiej kuchni zaprojektowanej z prawdziwym zaangażowaniem, z pewnością miło będzie nam się potem pracować. Jeśli chcemy mieć nowoczesną kuchnię, powinniśmy wybrać jakiś motyw przewodni. Stal? Stalowe zabudowy, stalowe nogi od stołu? To chyba nadal nie brzmi jak nasze marzenie. A może biel? Biały kolor to niezwykle wdzięczna, choć często pomijana barwa. Kuchnia w takim kolorze będzie wyglądać bardzo czysto (jeśli oczywiście będziemy odpowiednio o nią dbali!) i przebywanie w takim pomieszczeniu będzie prawdziwą przyjemnością. Biel uspokaja. Możemy na biało pomalować ściany i skomponować je z białymi, połyskliwymi meblami. Bez obaw, nie będzie to „zbyt biało” – nie potrzebujemy tu żadnych elementów kontrastowych, w tym tkwi właśnie siła bieli, że doskonale wygląda bez przełamań.

meble kuchenne na wymiarJeśli chodzi o farbę, kupmy tę lateksową, gdyż charakteryzuje się o wiele lepszą siłą krycia i odpornością na ścieranie od farby akrylowej. Dzięki niej uzyskamy na ścianie prawdziwą, głęboką biel. Z kolei wyposażenie pomieszczenia niech stanowią nowoczesne meble kuchenne na wymiar z Łodzi. Połysk białych mebli będzie wyglądał wyjątkowo. Możemy zrezygnować z uchwytów i stworzyć całkowicie gładką zabudowę. Oczywiście szafki będziemy mogli otwierać, za pomocą specjalnego wmontowanego mechanizmu, dzięki któremu po naciśnięciu na drzwiczki, od razu się one otwierają. Dopełnienie nowoczesnego stylu może stanowić oświetlenie punktowe. Jeśli nasza kuchnia ma jednocześnie pełnić funkcję jadalni, to również wybór stołu powinien być przemyślany. Biały połyskliwy blat będzie wyglądał świetnie, ale równie ciekawe byłoby zdecydowanie się na czarny stół!

Na tle całkowicie białej zabudowy będzie prezentował się oryginalnie i z pewnością zaskoczy wszystkich naszych gości, jeśli kiedyś nas odwiedzą. Jak widać, styl nowoczesny nie ma prawie żadnych ograniczeń i bez problemu uda nam się stworzyć wymarzoną kuchnię.