Kiedy przyda nam się wynajem kontenerów?

Rozpoczynając budowę domu lub podejmując się remontu, często na początku myślimy tylko o efekcie końcowym, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele odpadów ubocznych powstanie podczas prac. Zdziwieni ogromną ilością odpadów budowlanych czy gruzu, możemy dopiero wtedy zacząć zastanawiać się „co dalej?”.

Wynajem kontenerów na odpady budowlane

wynajem kontenerówJak szybko pozbyć się tych śmieci, aby nie psuły nam widoku i nie przytłaczały świeżego wnętrza? Wśród najszybszych rozwiązań, które nie wymagają od nas dużego nakładu pracy, wymienić można wynajem kontenerów łódź. Wystarczy skontaktować się z firmą specjalizującą się w gospodarowaniu odpadami, a ona w umówiony dzień po prostu dostarczy pod wskazany adres wybrany kontener. Płacimy za jego wielkość, dlatego zastanówmy się, jaka pojemność sprawdzi się najlepiej na naszej budowie. Jeśli odpadów będzie zbyt dużo i przekroczą one burty zbiornika, pojemnik nie zostanie odebrany ze względu na niebezpieczeństwo, jakie ciężarówka z przepełnionym kontenerem może stwarzać na drodze. Przed wynajmem kontenera podejmijmy decyzję o wyborze konkretnego rozmiaru: klienci mogą dostać do dyspozycji zbiornik 1,7 m3, 6 m3, 8 m3 czy nawet 16 m3. W przeliczeniu na tradycyjne worki na śmieci, to około 25, 110, 140 lub ponad 300 worków!

wynajem kontenerówJak widać, gabaryty wytworzonych przez nas odpadów budowlanych i gruzu nie powinny stanowić żadnego problemu. W przypadku, gdy wyprodukowane odpady są innego rodzaju, powinniśmy przedtem poinformować o tym firmę zajmującą się wynajmem kontenerów. Wówczas w docelowe miejsce podstawiony zostanie specjalny zbiornik na ziemię czy na odpady zielone. Wymagają one innej utylizacji niż gruz, dlatego jeśli zależy nam na ochronie środowiska, weźmy to pod uwagę przy zamawianiu kontenera. Istotną kwestię stanowi także przygotowanie miejsca na kontener na naszej posesji – brzmi to banalnie, jednak zdarzały się sytuacje, że dojazd do docelowego obszaru był utrudniony, ciężarówka z kontenerem nie mogła postawić go na wskazanym terenie i zaniechała działań. Aby tego uniknąć, zawczasu pozbądźmy się z określonego miejsca przedmiotów, które mogłyby niepotrzebnie stanowić przeszkody dla firmy gospodarującej odpadami.

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest ustalenie terminu odbioru zapełnionego kontenera. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na wynajem kontenerów na kilka dni, a w wyjątkowych sytuacjach nawet na parę miesięcy! Możliwość przedłużania umówionych terminów jest zaletą i przyda się w sytuacji, gdy remont czy budowa trwa dłużej niż to przewidywaliśmy.