Jakie są sposoby montażu solidnych zlewozmywaków dwukomorowych?

Zlewozmywaki bardzo się od siebie różnią. Nie chodzi tylko o kolor, kształt czy też materiał wykonania, ale także o sposób montażu. Co ciekawe – on również wpływa na estetykę wykonania. Istnieją zlewozmywaki nakładane, podwieszane czy wpuszczane. Wszystkie sposoby montażu różnią się poziomem skomplikowania, dlatego wybierając właściwą metodę, warto wziąć pod uwagę to, czy mocowanie zleca się specjaliście czy podejmuje się go samemu, co w przypadku braku doświadczenia może być trudne.

Wpuszczane zlewozmywaki ze stali

zlewozmywaki stalowe dwukomorowePierwszym rodzajem zlewozmywaka jest model nakładany. Wcześniej w szafce należy wyciąć otwór, w który zlew się włoży. Solidne zlewozmywaki stalowe dwukomorowe wpuszcza się w to miejsce, a następnie mocuje na wkręty. Wymaga to precyzyjnego pomiaru miejsc, w jakich znajdują się one. Co ważne – zlewozmywak wpuszczany jest podklejany, a nie mocowany na wkręty. Używa się do tego silikonu, który jest nakładany na krawędź otworu w blacie. Prostota montażu to zdecydowana zaleta zlewów nakładanych. Posiadają one jednak również minus – wystają ponad powierzchnię blatu. Najbardziej estetycznym rozwiązaniem są solidne zlewozmywaki stalowe dwukomorowe podwieszane. Prezentują się przecudownie, ponieważ nie wystają ponad powierzchnię blatu. Montaż takich modeli jest jednak niesamowicie trudny i zazwyczaj wymaga wizyty specjalisty.

zlewozmywaki stalowe dwukomoroweWażne jest też, aby zlewozmywak był wykonany z trwałego materiału, który będzie odporny na wilgoć. Wśród najlepszych propozycji warto wymienić kompozyt czy granit, a także lite drewno. Również stal znakomicie nadaje się do wykonania z niej zlewu, który będzie podwieszany. Ten sposób montażu wymaga zamocowania od dołu, a nie od góry, jak było to w przypadku zlewozmywaków wpuszczanych czy nakładanych. Przydadzą się do tego profesjonalne narzędzia, ponieważ otwór musi być wycięty bardzo precyzyjnie. To szczególnie trudne w przypadku zlewów granitowych – są bardzo trudne w obróbce. Zlewozmywak podwieszany trzeba umieć też dokładnie przykleić – potrzebna jest do tego fachowa wiedza specjalisty. Istnieją trzy podstawowe sposoby montażu zlewozmywaków: podwieszanie, nakładanie i wpuszczanie. Pierwsza z nich jest niezwykle trudna, bowiem niemal zawsze wymaga pomocy specjalisty.

Solidne zlewozmywaki stalowe dwukomorowe nakładane czy wpuszczane są znacznie prostsze w montażu, jednak mają wygląd nieco mniej estetyczny od podwieszanych, ponieważ nieco wystają ponad krawędź blatu. Te najtrudniejsze w montażu modele muszą być również wykonane z niezwykle trwałego materiału, do jakiego zaliczyć można na przykład stal.