Jakie mieszkania na rynku pierwotnym są popularne?

Zakup własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Nie każdy dobrze czuje się na wsi czy na przedmieściach, nie chce spędzać dużo czasu na dojeździe do pracy, czy też po prostu lubi zgiełk wielkiego miasta. Własne lokum pozwala zapomnieć o wynajmie, którzy często jest niekorzystny pod względem ceny, a także pozwala na rozpoczęcie na dobre nowego rozdziału w życiu, czyli mieszkanie na swoim.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

mieszkanieJakie mieszkania są najczęściej poszukiwane? Zdecydowanie nie są to mieszkania małe i z rynku wtórnego. Jeśli już ktoś wziął kredyt mieszkaniowy to interesują go duże mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie. Mieszkanie może mieć podobny metraż jak dom, więc będzie idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo nowe mieszkania łatwiej się urządza, poza tym że oczywiście są w lepszym stanie. Mieszkania z drugiej ręki mogą być tańsze, ale trzeba doliczyć koszty remontu. Nie zawsze chodzi tylko o przemalowanie ścian czy cyklinowanie parkietu, ale także o szlifowanie ścian, skuwanie płytek, czy wymianę instalacji elektrycznej. Przez to takie mieszkanie w ostatecznym rozrachunku wcale nie musi być tańsze, niż lokum z rynku wtórnego. Nowe mieszkanie sami urządzimy od początku do końca co będzie szybsze, tańsze i efektywniejsze.

drzwi do mieszkaniaNajbardziej popularne są mieszkania znajdujące się na pierwszym piętrze i od wschodu lub zachodu. Na parterze nikt nie chce mieszkać bo boi się, że przechodnie będą zaglądać mu w okno. Wyżej jednak też nie zawsze się dobrze mieszka, szczególnie jeśli nie ma windy. Trzeba pokonać mnóstwo schodów, co jest uciążliwe nie tylko dla kobiet ciężarnych czy osób starszych. Także na ostatnim piętrze mieszkania są tańsze, ze względu na to że od dachu takie lokum także będzie się nagrzewać. Jeśli chodzi o strony świata to mieszkania od północy wydają się ponure i słabo doświetlone, natomiast te od południa bardzo szybko się nagrzewają, więc latem bez klimatyzacji nie da się w nich wytrzymać. Wschód i zachód zapewniają odpowiednią ilość światła, ale bez mocnego nagrzewania.

Reasumując, najczęściej poszukiwane mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie to mieszkania o dużym metrażu, znajdujące się na niskim piętrze (ale nie na parterze), mające okna od strony wschodniej lub zachodniej. Liczą się także takie aspekty jak położenie bloku, rozkład pomieszczeń, ilość łazienek (najlepsze są dwie), jak również sąsiedztwo (sklepy, tereny zielone). Na szczęście w Rzeszowie jest duży wybór nieruchomości, więc każdy kupujący znajdzie coś co będzie odpowiadało całkowicie jego potrzebom.