Jak zorganizować przestrzeń w garderobie?

Garderoby to najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, butów, dodatków, pościeli, ręczników czy rzeczy ,,na zapas”. Wielkość garderoby można dowolnie kształtować.

Funkcjonalne garderoby

garderobaWykonać można je w dowolnym pomieszczeniu, nawet na korytarzu. Taka szafa może być schowana we wnęce pokoju, jak również ,,wystawać”, czyli być przymocowana do ściany. Drzwi przesuwane, najlepiej takie z lustrem, nie zacinają się, nie maja skrzypiących zawiasów, nie rysują się. Lustra są wygodne, bo można się w nich przejrzeć przed wyjściem. Zamawiając szafy na zamówienie z Krakowa, mamy pewność, że dobrze wybraliśmy. Jednak poza zakupem samej szafy warto jest pomyśleć nad organizacją przestrzeni w niej. Najważniejsze są tutaj drążki na wieszaki oraz półki. W górnej części szafy najczęściej mamy głębokie półki. Są one idealne do kładzenia pościeli oraz poszewek. Nie są to rzeczy często wymieniane, więc można dać je na górę, bo trudno do nich sięgnąć. Na górze można kłaść także puchowe kurtki i płaszcze po sezonie zimowym, czy ubrania, które nie są w użyciu, ale nie chcemy ich jeszcze wyrzucać. Nieco niżej można kłaść ręczniki, ścierki kuchenne czy szlafroki na zmianę. Są one częściej wymieniane, więc powinny znajdować się niżej.

garderobaPółki są dobre również na bieliznę oraz na buty. Jeśli nie mamy osobnej szafki w sypialni do bieliznę warto trzymać a koszykach czy pudełkach na półkach. Dzięki temu można ją posegregować np. skarpetki do skarpetek i zawsze wiemy gdzie co leży. Są to drobne akcesoria garderoby, więc trudno byłoby je składać jak spodnie czy bluzy. Czasem montuje się w garderobie również szafki na buty. W przedpokoju przed wyjściem stawia się tylko te ,,w stałym użyciu”, a inne trzeba byłoby chować w kartonie. Półki mogą być montowane pod skosem, dzięki czemu widać wszystkie buty, a całość mieści się idealna. W garderobie nie może oczywiście zabraknąć miejsca na rzeczy wiszące. Jeśli szafa jest głęboka lub ma mało półek to można zamontować nawet po dwa na przedział (jedna para drzwi przesuwanych to jeden przedział szafy). Drążki są idealne na wieszanie ubrań, które się łatwo gniotą, na ubrania długie, takie jak płaszcze czy sukienki, czy po prostu dla osób, które nie lubią prasować, a wiadomo, że nawet najlepiej złożone ubrania będą się gniotły i są trudniejsze do znalezienia, niż wiszące na wieszakach.

Jak widać przestrzeń garderoby łatwo jest zorganizować. Wystarczy wiedzieć ile mamy rzeczy z danej kategorii, wtedy z łatwością dobierze się ilość drążków i półek w szafie.