katarina-laubega.pl

Współczesne rozwiązania dotyczące tworzenia miejsc handlowych cechuje optymalizacja budowy i minimalizacja kosztów z tym związanych. Zamiast stawiania murowanych budynków pod sklepy, można szybko postawić blaszany kontener. Budowa takich modułów przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Każdy duży i mniejszy przedsiębiorca może podstawić blaszany pawilon, by rozwinąć swoją działalność. Są one wykonywane z gotowych modułów i ich budowa jest niezwykle szybka.

Kontener na wymiar — zalety inwestycji

kontener handlowyTe zajmujące najmniej metrów kwadratowych kontenery mogą nawet być przywiezione na miejsce na specjalnych lawetach w całości. Niektórzy producenci oferują także przewóz kontenera w paczce do samodzielnego montażu. Te większe modele wykonuje się na miejscu, a praca przebiega bardzo szybko, ponieważ polega na połączeniu ze sobą kilku elementów. Kontener biurowy składa się w większości przypadków z płyty warstwowej, na który składają się dwie warstwy blachy, pośrodku której znajduje się warstwa izolacyjna. Izolacja chroni budowlę przed napływem wilgoci i mrozu. Na izolację mogą składać się standardowe materiały takie jak styropian, wełna mineralna czy poliuretan. Kontener handlowy na wymiar składający się z płyty warstwowej posiada także warstwę ochronną elewacji. Posiada ona właściwości ognioodporne i antykorozyjne. Podłoga składa się najczęściej z wykładziny PCV, ponieważ odznacza się ona szczególną elastycznością. Instalacja elektryczna montowana jest tutaj podtynkowo.

kontener handlowyDo środka montuje się także wszelkie dodatki, takie jak klimatyzacja w razie konieczności, chociaż najczęściej w pawilonach najlepiej sprawdza się ogrzewanie elektryczne. Kontenery dość często można rozbudowywać, to znaczy łączyć jeden moduł z drugim. Stanowią więc doskonałą inwestycję pod dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Projekty wybiera się na specjalne zamówienie z gotowego portfolio firmy. Na specjalne życzenie klienta większość firm jest w stanie wykonać także specjalny projekt, uwzględniający zupełnie indywidualne potrzeby. Design kontenera także nie jest bez znaczenia, ponieważ atrakcyjny wygląd ma za zadanie przyciągnąć do środka klientów. Fasada pawilonu z reguły jest przeszklona, by umieścić ciekawą wystawę na przodzie.

Pawilony handlowe w typie metalowych kontenerów można postawić nawet w jeden dzień. Dodatkowo, by je umieścić wystarczy tylko zgłosić budowę. Taka szybka realizacja kusi przedsiębiorców na tyle, że na ulicach polskich miast coraz częściej można znaleźć pawilony tego typu. Zlecenie budowy odpowiedniej firmie to gwarancja sukcesu, która potem przełoży się na sukces przedsiębiorstwa na rynku.