Jak zadbać o komfort pracowników w biurze?

Decydując się na otworzenie własnego biura i zatrudnienie chociażby kilku pracowników, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, w jaki sposób stworzyć im optymalne warunki do pracy. Oczywiście pierwszym, co przychodzi na myśl, jest zakup ergonomicznych mebli biurowych, które sprawią, że osiem godzin w pozycji siedzącej przed komputerem, nie będzie wiązało się z bólem kręgosłupa, tyłka czy szyi.

Komfortowe warunki dzięki odpowiedniej wentylacji biura

rekuperatoryErgonomiczność jest podstawą i wydaje się, że już w ofertach producentów nie znajdziemy innych mebli, wszystkie są opisywane jako „ergonomiczne”. Warto więc nie dokonywać zakupu krzesła biurowego przez internet, a przejść się do salonu meblowego i samemu wypróbować, czy rzeczywiście dobrze się na danym krześle siedzi. Chodzi o to, aby oparcie było idealnie przystosowane do krzywizny kręgosłupa i wymuszało od użytkownika utrzymanie prostej postawy ciała. Również biurko powinno spełniać pewne warunki. Teraz dużą popularnością cieszą się biurka, których wysokość użytkownik może samodzielnie regulować. Dzięki temu możliwa jest na przykład chwilowa praca na stojąco – to bardzo korzystnie wpływa na ciało, które już pewnie się trochę „zasiedziało”. Ale sprzęty to nie jedyna ważna kwestia w projektowaniu własnego biura.

rekuperatoryAby uzyskać komfortowe warunki pracy, należy zadbać także o odpowiednią cyrkulację powietrza, aby o każdej porze roku pracownicy mieli wewnątrz pomieszczenia optymalną temperaturę. Jeszcze niedawno to klimatyzacja uchodziła za luksus – jeśli znalazła się w biurze, znaczyło to, że pracodawca dba o swoich podopiecznych. Czy aby tak jest na pewno? Zazwyczaj wychodziły z tego różne niesnaski – niektórzy pracownicy byli uczuleni na klimatyzację (w końcu jest ona czyszczona rzadko i zalega w niej wiele grzybów czy innych czynników, które mogą wywoływać alergię), innym zaś zależało na chłodzie, stąd nieporozumienia. Czy można jakoś je rozwiązać? Okazuje się, że warto jest zdecydować się na wentylację mechaniczną. To rekuperatory oferowane w Poznaniu, które zapewniają optymalną wymianę powietrza o każdej porze roku. Dzięki takiemu systemowi możliwe jest nawiewanie świeżego powietrza, dodatkowo oczyszczonego z zanieczyszczeń dzięki obecności specjalnych filtrów w urządzeniu.

To sprawia, że rekuperacja jest całkowicie bezpieczna dla alergików i zdecydowanie poprawia komfort ich życia. Ale także komfort ludzi bez problemów z alergenami. Dzięki regularnej wymianie powietrza, poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu nie będzie wysoki, a więc poczujemy się dzięki temu lepiej, nie będziemy narzekać na zmęczenie, poprawi się samopoczucie.