Jak zabezpieczyć warsztat?

Mechanicy samochodowi i pracownicy warsztatów mają nie lada zadanie, kiedy przychodzi do opuszczania miejsca pracy. Przecież w środku warsztatu nieraz znajduje się samochód, który w zasadzie tylko czeka na to, aby ktoś mógł zawłaszczyć sobie jego części. Stąd też mechanicy muszą dopełniać wszelkich starań, aby, opuściwszy przestrzeń roboczą, zostawić ją w stanie mogącym powstrzymać zapędy włamywaczy i złodziei.

Zabezpieczenie warsztatu przed kradzieżą

Brama antywłamaniowaNie jest to proste zadanie, jako że takie miejsca zwykle mają – poza oczywiście zwyczajnymi drzwiami – ogromne wjazdy, przez które muszą przedostawać się samochody. Jak zatem zabezpieczyć swoją własność i własność klientów przed ludzką nieuczciwością? Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem mogą być kraty stalowe rolowane do warsztatu. I właśnie ich stalowa odmiana wydaje się najlepszym pomysłem. Zwykle wprawdzie używa się aluminium, aczkolwiek ten materiał – z oczywistych względów, nieco słabszy – dużo lepiej sprawdza się w przypadku standardowych punktów handlowych mieszczących się np. w galeriach handlowych. Z tych miejsc pewnie w ogóle większość osób kojarzy rolety antywłamaniowe. Co taka krata jest w stanie zaoferować? Przede wszystkim niespodziewaną wręcz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantuje to sama specyfika stalowych profili, które z jednej strony są wyjątkowo mocne i trwałe, ale z drugiej strony odznaczają się swojego rodzaju elastycznością i możliwością lekkiego odkształcenia. Naturalnie profile te muszą być nieco podatne na odkształcanie, gdyż w przeciwnym wypadku sam mechanizm mógłby działać w niewłaściwy sposób.

Brama stalowaSposób funkcjonowania takich krat opiera się na mechanizmie zwijającym niepotrzebną część rolety, więc gdyby producenci używali wyłącznie niesprężystej stali, to nie miałoby to racji bytu. Nie trzeba się jednak bać, że taka elastyczność materiału negatywnie wpłynie na samą jakość produktu. Wręcz przeciwnie. Ta podatność na odkształcanie może być dodatkowym atutem podczas próby sforsowania takiej bramy przez potencjalnego włamywacza. Im bardziej materiał jest elastyczny, tym więcej uderzeń zniesie. Poza tym nietrudno sobie wyobrazić, jak ktoś niechcący najeżdża samochodem a zamkniętą bramę. Dzięki jej sprężystości nie będzie problemu ani z uszkodzeniem tylnej części samochodu, ani ze zniszczeniem samej bramy.

Rozwiązanie to generuje same korzyści i zdecydowanie wpływa na jego jakość. Nic dziwnego, że mechanicy i pracownicy warsztatów tak chętnie zaopatrują swoje miejsca pracy w stalowe kraty antywłamaniowe. To wygodny, ekonomiczny i sprawdzony sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz klientom.