Jak wygląda montaż ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenie działki jest bardzo ważną kwestią. Służy ono do wyniańczenia jej granic, ale także wpływa na bezpieczeństwo. Ogrodzenie także zapobiegają dostawaniu się osób postronnych czy zwierząt na naszą posesję. Najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia są siatki czy panele ogrodzeniowe. Oprócz nich ogrodzenia także mogą być wykonane z różnych materiałów, jak beton, tworzywo sztuczne, kompozyty.

Prosty i szybki montaż ogrodzeń z paneli

montaż ogrodzeńOstatnio również popularne stają się gabiony. Jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących mieć nowoczesne ogrodzenie. Ogrodzenia gabionowe są zbudowane z koszy, w których umieszcza się różne materiały. Tymi materiałami może być cegła, szkło, drewno czy gruz. Jednak wracając do ogrodzeń panelowych to ich montaż przebiega sprawnie. W pierwszej kolejności należy wybrać rozstaw słupków. Nie może on być ani za mały ani za duży. Ich rozstaw dobiera się na podstawie wielkości paneli ogrodzeniowych. Słupki można montować na dwa sposoby. Posiadając odpowiednie słupki z kotwami, wystarczy je wbijać w grunt. Jednak najczęściej montuje się tradycyjne słupki. W takim przypadku należy wykonać wykop, umieścić słupek w nim, a następnie zalać mieszanką betonową. Czasem w wykopie umieszcza się gruz, czy zbrojenie. Po zalaniu wykopu mieszanką betonową, należy wykonać przerwę technologiczną, aby mieszanka betonowa zawiązała. Najczęściej trwa to do dwóch tygodni. Po tej pierwszej fazie, można przejść do wykonywania prawidłowego montażu ogrodzenia. W Gliwicach, jednak z firm wykonuje to bardzo sprawnie jak i szybko. Montaż ogrodzeń z Gliwic rozpoczyna się od przymiarki paneli ogrodzeniowych. Powinny mieścić się one w rozstawie słupków. Ekipa z Gliwic panele przymocowuje do słupków przy pomocy specjalnych śrub. Przykręca się je do specjalnych podkładek w słupkach. Czasem także ogrodzenia panelowe mocuje się przy pomocy niespalanych drutów. Po zamocowaniu jednego panelu można przejść do mocowania drugiego panelu. Jak widać montaż ogrodzeń panelowych przebiega bardzo sprawnie. W porównaniu do siatki nie potrzeba żadnych drutów, czy naciągaczy. Często ogrodzenia panelowe są wykończane, montując do nich specjalną podmurówkę.

 

Jest to najczęściej podmurówka betonowa. Dzięki niej ogrodzenia panelowe są bardziej stabilne. Jak widać przebieg montażu ogrodzeni panelowych przebiega bardzo szybko, jak i sprawnie. Poza tym takie ogrodzenia panelowe charakteryzują się lepszą wytrzymałością i trwałością od siatek ogrodzeniowych. Ceny tych dwóch rodzajów ogrodzeń są porównywalne, dlatego właśnie coraz więcej osób się na nie decyduje.