Jak wybrać listwy przypodłogowe do paneli?

Dla wielu osób wybór podłogi do salonu, kuchni czy też sypialni stanowi spory problem. Jeszcze większą trudnością jest jednak wybór listw przypodłogowych. Mają one tak samo duże znaczenie jak same panele, dlatego ważne jest, aby ich zakup był dostosowany do kilku czynników. Mogą być nimi zarówno ujednolicenie koloru jak i stylu z innymi elementami.

Listwy ciekawe i stylowe

 listwy przypodłogowe do paneliPrzede wszystkim podstawowym kryterium, które ma duże znaczenie przy wyborze listew jest rodzaj podłogi w danym pomieszczeniu. Jak wiadomo, listwa będzie wyglądać najlepiej gdy będzie dostosowana do stylu, jakim charakteryzują się panele. Kontrast pomiędzy tymi dwoma elementami może zwrócić zbyt dużą uwagę na listwy, przez co nie będzie wyglądać to estetycznie. W przypadku gdy interesują nas zupełnie odbiegające od siebie elementy, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup listew krótkich, które będą prezentować się modnie, ale nie będą zwracać na siebie dużej uwagi. Mimo to, warto również zainwestować w wysokie listwy przypodłogowe do paneli, które pomimo swojego rozmiaru będą wyglądać ciekawie i stylowo. Ich wymiary będę świetnie komponować się z podłogą w pomieszczeniach, w których większość ścian zakrytych jest przez meble.

 listwy przypodłogowe do paneliDzięki temu efekt będzie dyskretny, ale elegancki. Jeśli jednak zależy nam na świadomym zwróceniu uwagi na te elementy, warto jest wybrać wysokie listwy o klasycznych kolorach lub z dodatkowymi, wzorzystymi elementami. Kolejnym kryterium, które ma znaczenie przy wybieraniu listew jest dostosowanie ich do stolarki. Najlepszym sposobem na płynne przejście pomiędzy stolarką a listwami i podłogą oraz estetyczne połączenie tych elementów z sobą jest biała stolarka drzwiowa. Niezależnie od tego do jakiego pomieszczenia wybierane są listwy, biały kolor stolarki jest wyborem standardowym i uniwersalnym, który zawsze panuje w modzie. Pasuje to zarówno w nowoczesnych sypialniach jak i klasycznie urządzonych salonach. Ciekawym pomysłem jest także zdecydowanie się na listwy w kolorze białym, które będą stanowić jedność ze stolarką. Takie rozwiązanie również będzie prezentować się bardzo oryginalnie i modnie, niezależnie od stylu i koloru paneli. Wybór listew jest zadaniem równie trudnym co wybór paneli.

Duży wybór w znanych sklepach zarówno ułatwia jak i utrudnia podjęcie decyzji. Warto jednak mieć na uwadze wspomniane czynniki, które mogą wpływać na późniejszy wygląd i trwałość listew. Dzięki temu można być pewnym, że nie ulegną one szybkiemu niszczeniu się i nie będzie konieczności zakładania nowych listew.